Podziel się:

Podziel się:

„Nie bij mnie - kochaj mnie” – akcja przeciwko przemocy wobec dzieci

W sobotę (16.04) Olsztyńscy studenci podjęli inicjatywę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rozdawali obandażowane, pluszowe maskotki, które miały być symbolem akcji „Historia Misia”. Cykliczne wydarzenie organizowane jest w całej Polsce i ma skłonić ludzi do reagowania na przypadki przemocy w rodzinie.

Akcja jest otwartą inicjatywą, w której mogą wziąć udział wszystkie chętne jednostki, instytucje czy organizacje. Cała Polska wychodzi z pluszowymi maskotkami na ulice po to, by sprzeciwić się przemocy w stosunku do najmłodszych. Zabandażowane misie mieszkańcy Olsztyna mogli znaleźć w galerii handlowej Aura oraz na olsztyńskiej starówce. Wolontariusze gazety studenckiej „Tworzywo” rozmawiali z przechodniami oraz fotografowali pluszaki, aby w ten sposób pokazać, że nie zgadzają się na przemoc wobec najbardziej bezbronnych ofiar - dzieci. „Akcja Miś” jest też okazją do mówienia o trudnych przepisach dotyczących adopcji, funkcjonowaniu domów dziecka i rodzin zastępczych. O wydarzeniu, które organizowane jest już od trzech lat i w którym biorą udział największe miasta Polski, można dowiedzieć się więcej na stronie WOŚP: historiamisia.pl.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tworzywo - Gazeta Studencka oraz opublikowany na portalu Student: „Nie bij mnie - kochaj mnie”: Akcja przeciwko przemocy wobec dzieci
Oceń artykuł:

(0)