Hiszpański dla dzieci – czy to dobra inwestycja w przyszłość?

2020-11-03 00:09:57 (ost. akt: 2020-11-03 00:10:15)
Hiszpański dla dzieci – czy to dobra inwestycja w przyszłość?

Zdecydowana większość rodziców chce, aby ich dziecko od najmłodszych lat uczyło się języków obcych. Wśród nich prym wiedzie angielski, aczkolwiek nie brakuje osób, które zapisują swoje pociechy na kurs hiszpańskiego widząc w tym szansę zapewnienia dziecku lepszego startu w dorosłe życie. Język hiszpański jest doskonałym wyborem, gdyż posługuje się nim aż 450 mln osób na całym globie. Jego znajomość jest więc nieoceniona w skutecznym poszukiwaniu pracy, międzynarodowej karierze oraz podróżowaniu.

Dlaczego warto uczyć dziecko hiszpańskiego od najmłodszych lat?
Najpopularniejszym językiem obcym, na który stawia większość rodziców, jest angielski. Jest to swoisty język międzynarodowy, którego znajomość ułatwia kontakty poza granicami Polski oraz jest niezbędna w ubieganiu się o dobrą posadę oraz rozwój naukowy i osobisty. Co w takim razie z hiszpańskim? Język hiszpański jest drugim pod względem powszechności językiem na świecie oraz językiem, którym jest w stanie posługiwać się aż 1,5 miliarda ludzi. Według ekspertów ludzie, którzy nie znają angielskiego, z bardzo dużym prawdopodobieństwem korzystają właśnie z hiszpańskiego. Powszechność tego języka jest więc jednym z głównych powodów, dla których warto uczynić z niego drugi język obcy swojego dziecka.
Znajomość hiszpańskiego stanowi spore ułatwienie w podróżowaniu i poznawaniu nowych zakątków świata. Płynne posługiwanie się nim pozwoli dziecku nie tylko zwiedzić Hiszpanię, ale także pozostałe kraje, w których język ten jest silnie rozpowszechniony, w tym kraje Ameryki Łacińskiej. Za zapisaniem dziecka na kurs hiszpańskiego przemawia także fakt, że dzieci znacznie szybciej niż dorośli uczą się języków obcych, łatwiej zapamiętują słówka oraz sprawniej rozumieją zależności gramatyczne. Uczęszczanie na kurs hiszpańskiego od najmłodszych lat przygotuje ponadto dziecko do nauki innych języków z grupy romańskich (w tym francuskiego, włoskiego i rumuńskiego), które pod wieloma względami są bardzo podobne do hiszpańskiego.

https://m.wm.pl/2020/11/orig/20-10-217-hiszpan-ski-dla-dzieci-czy-to-dobra-inwestycja-w-przyszlos-c-1-657052.jpg

Kurs hiszpańskiego i pomoce do nauki języka w domu
Hiszpański jest językiem, który dzieci bardzo łatwo przyswajają - jest melodyjny, przyjemny w odbiorze oraz stosunkowo mało skomplikowany pod względem gramatycznym. Kurs hiszpańskiego dla najmłodszych jest zazwyczaj prowadzony w małych grupach, a nauka odbywa się poprzez zabawę, co ułatwia przyswajanie nowych informacji, kojarzenie faktów oraz zapamiętywanie nowych słówek. Szczególny nacisk jest kładziony nie na teorię językową, lecz na konwersacje, które pozwalają na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, przełamanie tremy oraz zapoznanie się z "żywym językiem", którym posługują się hiszpańskojęzyczni ludzie.
Kurs hiszpańskiego można z powodzeniem kontynuować także w domu. Służą temu specjalnie przygotowane pomoce naukowe pod postacią praktycznych fiszek. Za pomocą fiszek możliwa jest szybka nauka nowych słówek i zwrotów, która również może odbywać się poprzez zabawę. Rodzice zyskują natomiast pełną kontrolę nad tempem postępów językowych czynionych przez dziecko oraz mogą brać aktywny udział w jego nauce, co czyni cały ten proces łatwiejszym i przyjemniejszym dla malucha.

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB