Alternatywa dla samotnego mieszkania – poznaj możliwe opcje!

2020-06-30 09:04:24 (ost. akt: 2020-07-04 09:43:09) Artykuł sponsorowany
Alternatywa dla samotnego mieszkania – poznaj możliwe opcje!

Studia, osiągnięcie pełnoletności, podjęcie pierwszej pracy to dla wielu osób poważne kroki w dorosłość, które często wiążą się między innymi z koniecznością przeprowadzki do innego miasta, niejednokrotnie nawet na drugim końcu kraju. Jedną z rzeczy, o której należy w związku z tym zdecydować jest to, gdzie będziemy przez ten czas mieszkać. Do wyboru jest wiele opcji, począwszy od wynajmu kawalerki, przez mieszkanie z lokatorem, współdzielenie pokoju aż po mieszkanie w akademiku. Warto poznać wady i zalety każdej z nich i dopiero podjąć ostateczną decyzję.

Samodzielne mieszkanie na wyłączność


Pierwszą z możliwych opcji jest wynajęcie mieszkania na wyłączność. To rozwiązanie doskonałe zwłaszcza dla osób, które cenią sobie spokój i swoją prywatność i nie chcą podejmować ryzyka, jakim jest mieszkanie razem z kimś obcym. W końcu nigdy nie mamy pewności, że ze współlokatorem dogadamy się w 100% we wszystkich aspektach. Biorąc jednak pod uwagę koszty wynajmu mieszkań w dużych miastach akademickich, jest to raczej opcja rzadko wybierana przez studentów. Oprócz tzw. odstępnego (od około 1000 złotych za kawalerkę), należy bowiem doliczyć jeszcze koszty kaucji, opłaty za media i usługi dodatkowe, co w efekcie może pochłonąć większość naszego budżetu. Jaka jest alternatywa dla samotnego mieszkania?

Mieszkanie z lokatorem


W większości miast dostępne są tzw. mieszkania studenckie, czyli lokale urządzone specjalnie pod wynajem dla kilku osób. W takim przypadku wynajmujemy pokój, zyskując również możliwość korzystania z tzw. części wspólnej, czyli kuchni czy łazienki. W zależności od mieszkania i wielkości pokoju, mogą być one jedno lub np. dwuosobowe, co oczywiście ma wpływ na ostateczną cenę. W większych miastach ceny zaczynają się od około 500 złotych za pokój jednoosobowy, w zależności od lokalizacji i wyposażenia. To doskonałe rozwiązanie dla grupy przyjaciół oraz osób, których nie przeraża mieszkanie z lokatorem. Inną opcją jest wynajem podnajem pokoju np. od rodziny czy osoby starszej, trzeba jednak liczyć się wtedy z tym, że właściciele mogą ingerować w nasze życie i forsować swoje własne zasady.

Mieszkanie w akademiku


To jedna z najtańszych alternatyw, jeżeli chodzi o zakwaterowanie. Różny jest jednak standard pokoi oferowanych w akademikach publicznych. Spora część z nich powstała jeszcze w czasach PRL-u i od tego czasu nie była w żaden sposób remontowana. W większości z nich pokoje są minimum 2-3 osobowe, a kuchnia i łazienki znajdują się na korytarzach. Choć akademik to rozwiązanie atrakcyjne ze względu na cenę, trzeba liczyć się z faktem, iż z reguły ciężko tam o chwile całkowitego spokoju. Dodatkowo, nie każdy ma szansę na miejsce w akademiku publicznym. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, a kryteria są dla wielu trudne do spełnienia. Jak jest w akademiku? Wielu osobom mieszkanie w akademiku kojarzy się z falą niekończących się imprez i ogólnie panującym harmiderem. Choć oczywiście tkwi w tym ziarno prawdy i zwykle ciężko tam o prywatność, w zamian można liczyć na rodzinną atmosferę i pomoc innych osób, co również jest niezwykle ważne.

BaseCamp – alternatywa dla samotnego mieszkania i tradycyjnych rozwiązań


Jesteś osobą towarzyską, która chciałaby poczuć atmosferę życia w akademiku, ale cenisz sobie prywatność i komfortowe warunki? Idealną propozycją dla Ciebie może być BaseCamp, czyli prywatny akademik w wersji premium. Nowoczesne, doskonale zaprojektowane i wyposażone we wszystkie niezbędne przedmioty wnętrza, starannie dobrana lokalizacja i przyjazny klimat to jedne z najważniejszych cech akademików BaseCamp. Do wyboru są zarówno pokoje pojedyncze, jak i dwuosobowe, których ceny zaczynają się już od 750 złotych. Każdy pokój to kuchnia i łazienka na wyłączność, a dodatkowo w akademiku znajduje się pralnia, restauracja (dla osób, które nie lubią lub nie potrafią samodzielnie gotować), sklep, a nawet siłownia! Wszystkie niezbędne do przeżycia rzeczy będziesz więc mieć na wyciągnięcie ręki.
Chcesz więcej? W niektórych obiektach BaseCamp znajdziesz nawet sale kinowe. Oprócz tego znajdziesz tam zarówno przestrzenie wspólne, gdzie można poddać się integracji, jak również pokoje do tzw. cichej nauki, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Brzmi świetnie prawda? Jeżeli więc zależy Ci na nawiązywaniu nowych znajomości, a jednocześnie komfortowych warunkach mieszkania, BaseCamp to idealna opcja.

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB