Czym wyróżniają się rachunki bankowe oferowane w ramach bankowości prywatnej?

2017-05-31 07:36:08 (ost. akt: 2017-05-31 11:44:33) Artykuł sponsorowany
Czym wyróżniają się rachunki bankowe oferowane w ramach bankowości prywatnej?

Klienci zamożni chętnie korzystają z bankowości prywatnej, a to dlatego, że po założeniu rachunku bankowego, otrzymują wsparcie osobistego doradcy. Czy to jedyna korzyść płynąca z podpisania umowy z bankiem o prowadzenie konta w ramach bankowości prywatnej?

Bankowość prywatna na polskim rynku

Działające na rynku banki już od kilkunastu lat proponują specjalne rozwiązania klientom zamożnym. To właśnie oni mogą liczyć m.in. na indywidualną obsługę i możliwość zdeponowania nawet 1 000 000 zł na lokacie bankowej.
Które banki mają w swojej ofercie rozwiązania dla klientów zamożnych? Zdecydowana większość działających na polskim rynku. Co jednak ważne, są również takie, które zajmują się wyłącznie obsługą klientów zamożnych. Przykładem jest Lion’s Bank. Na stronie tego banku można przeczytać, że został on stworzony „przez menedżerów będących ojcami polskiego private bankingu”. Czym wyróżniają się rachunki bankowe oferowane przez Lion’s Bank?

Rachunek bankowy i bankowość elektroniczna

W ofercie Lion’s Banku znajduje się kilka rachunków bankowych, z których mogą skorzystać klienci zamożni. Mowa o takich kontach, jak:

Oszczędnościowo-rozliczeniowe. Takie rachunki są prowadzone w złotówkach i są bardzo funkcjonalne. Pozwalają wykonać np. przelewy, w tym również zagraniczne. Przykładem takiego rachunku w ofercie Lion’s Banku jest Konto Lion's Prime (więcej informacji o nim znajduje się na stronie: https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime).

Oszczędnościowe. Służą do pomnażania oszczędności i pod tym względem są podobne do lokat bankowych, choćby ich oprocentowanie jest niższe.

Walutowe. Są prowadzone w walutach obcych, np. euro i przydają się klientom posiadającym oszczędności nie tylko w złotówkach.

Pełna oferta Lion’s Banku w zakresie rachunków bankowych znajduje się na stronie: https://www.lionsbank.pl/konta.
Osoby, które zdecydują się założyć konto właśnie w Lion’s Banku, otrzymają dostęp do bankowości elektronicznej. W efekcie mogą m.in.:

- zażądać swoimi finansami i sprawdzić, z jakich produktów aktualnie korzystają,
- wprowadzić informacje o posiadanych nieruchomościach,
- sprawdzić kwoty dostępne w gotówce,
- zawnioskować o otwarcie innych produktów znajdujących się w ofercie Lion’s Banku.

Takie rozwiązanie gwarantuje, że klient ma swoje finanse pod stałą kontrolą – wszystkie informacje o zgromadzonym przez niego majątku znajdują się w jednym miejscu.

Dodatkowe udogodnienia dla klientów zamożnych

Klienci zamożni często posiadają środki w różnych walutach. Bywa, że muszą też zakupić walutę, np. dolary amerykańskie, bo wybierają się w region, w którym właśnie ta waluta jest jedynym akceptowanym środkiem płatniczym. Lion’s Bank przygotował dla takich klientów specjalną ofertę. Osoby, które zdecydują się podpisać umowę o prowadzenie rachunku walutowego, a dokładniej konta Lion's World Currency (więcej: https://www.lionsbank.pl/konto-walutowe), mogą negocjować kursy walut za pośrednictwem dedykowanego dealera.
Powyższe rozwiązanie jest o tyle korzystne, że klient nie musi korzystać z oferty zewnętrznych podmiotów, np. kantorów internetowych. W efekcie walutę może nabyć po dobrym kursie i w bezpieczny sposób. Dodatkową korzyścią jest niska kwota negocjowanej transakcji walutowej – wynosi 2 000 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB