Studia związane z modą? Tylko w Wielkiej Brytanii!

2017-05-30 08:02:18 (ost. akt: 2017-05-31 12:41:42)
Studia związane z modą? Tylko w Wielkiej Brytanii!

Londyn to bezdyskusyjnie jedna ze światowych stolic mody! Tutaj organizowane są tak ważne imprezy jak London Fashion Week, i tutaj mają swoje biura wiodący światowi projektanci. To także mekka dla osób, które dopiero chcą zdobyć wykształcenie w tej dziedzinie.

Spośród czterech najlepszych uczelni modowych na świecie aż trzy mają siedziby w Londynie: Central Saint Martins, London College of Fashion i Kingston University. Renomowane uczelnie znajdują się jednak także poza stolicą: uniwersytety takie jak De Montfort University, Southampton Solent University czy Nottingham Trent University regularnie zajmują wysokie pozycje w rankingach kreatywnych uczelni! Dzieje się tak nieprzypadkowo – nowocześnie wyposażone kampusy i praktyczne metody kształcenia przyciągają do Wielkiej Brytanii zarówno najbardziej utalentowanych studentów, jak i osobistości z branży w roli wykładowców! Wiele więcej prestiżowych uczelni oferujących ciekawe kierunki związane z modą znajdziesz na stronie Studiuj w Anglii!

W niezwykle konkurencyjnym świecie mody nawet najbardziej prestiżowy dyplom nie na wiele się zda, jeśli nie będzie szedł w parze z doświadczeniem zawodowym zdobywanym już w trakcie studiów. Ogromnym atutem brytyjskich uczelni jest więc system nauczania, w którym ogromny nacisk jest kładziony na naukę praktyczną. Oznacza to, że studenci od pierwszych semestrów przygotowują projekty, a najlepsze z nich zostają później wykorzystane przez topowe firmy. Większość kierunków oferuje także możliwość odbycia stażu u jednego z partnerów uczelni: na przykład, studenci London College of Fashion odbywają praktyki u takich gigantów jak Balenciaga, Louis Vuitton czy Tommy Hilfiger. Oprócz tego, uczelnie pomagają swoim studentom zaprezentować swój talent także w inny sposób, organizując wystawy i pokazy na które zapraszane są ważne osoby z branży. Dobrym przykładem jest uczelnia Southampton Solent, która ma w miejskim centrum handlowym własny sklep, gdzie sprzedawane są produkty wykonane przez studentów designu!

W wielkiej Brytanii oprócz tradycyjnego projektowania ubioru można wybrać też kierunki skupiające się na tworzeniu tekstyliów, butów, akcesoriów czy biżuterii. Kierunki związane z modą nie ograniczają się jednak tylko do projektowania! Równie ważne jest to, co dzieje się za kulisami pokazów mody, a dostępne kierunki obejmują także marketing w branży mody, fotografię i dziennikarstwo modowe, zarządzanie marką luksusową czy zarządzanie handlem detalicznym w branży odzieżowej, a nawet psychologię mody! Jeszcze więcej kierunków jest dostępnych na studia magisterskie, które trwają tylko rok i umożliwiają zawężenie swojej specjalizacji i nadanie tempa swojej karierze zawodowej.

Aby dostać się na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii wystarczy polska matura! Wymagania różnią się między uczelniami, ale zazwyczaj nie są wygórowane – o wiele ważniejsze od wyników egzaminów jest dopracowane portfolio, w którym kandydaci prezentują swoje projekty, szkice i inspiracje. W przypadku studiów magisterskich mile widziany jest dyplom licencjacki z pokrewnej dziedziny, ale nie jest to warunek konieczny! Jeżeli masz dyplom z zupełnie innego kierunku, lub nawet jeśli nie masz go wcale, wciąż masz spore szanse dostać się na studia, jeżeli możesz pochwalić się ciekawym portfolio i doświadczeniem zawodowym w branży modowej!

Na studia w Londynie, a także w wielu innych miastach Anglii i Walii możesz aplikować z bezpłatną pomocą teamu Studiuj w Anglii! Pomagamy w całym procesie aplikacji, także w przygotowaniu doskonałego portfolio prac. Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB