Wydział Humanistyczny z nagrodą w międzynarodowym konkursie

2017-03-23 12:44:55 (ost. akt: 2017-03-23 13:09:49)
Wydział Humanistyczny z nagrodą w międzynarodowym konkursie

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Film przygotowany przez studentów i wykładowców dziennikarstwa UWM otrzymał drugą nagrodę w międzynarodowym konkursie „Media Against Hate”. Film do konkursu zgłosiła nieformalna grupa studentów i wykładowców z Wydziału Humanistycznego.

"Hate is not for me" uplasowało się na drugim miejscu w międzynarodowym konkursie „Media Against Hate”. Pomysł wystartowania w konkursie wyszedł od dr hab. Urszuli Doliwy z Instytutu Dziennikarstwa na Wydziale Humanistycznym UWM. Grupa studentów, która podjęła się tego wyzwania miała mało czasu na działanie, ale udało im się stworzyć ciekawy teledysk promujący "Humana". Słowa piosenki napisało czterech studentów.

21 marca podczas Międzynarodowego Dnia Eliminacji Dyskryminacji Rasowej, EFJ ogłosiła wyniki konkursu. Film z UWM zdobył 2. nagrodę.

W nagrodę przedstawiciele zwycięskiego zespołu będą mogli uczestniczyć w szkoleniu nt. Media against hate w 2017 r. w Hamburgu i w konferencji podsumowującej kampanię w marcu 2018 roku.

„Media Against Hate” to ogólnoeuropejska kampania prowadzona przez Europejską Federację Dziennikarzy (EFJ) i koalicję organizacji obywatelskich z różnych krajów europejskich. Kampania stara się przeciwdziałać mowie nienawiści i dyskryminacji w mediach, Internecie i w życiu.


Autorami filmu są: Mateusz Placek, Karolina Stachelek, Grzegorz Wójcicki, Leon Loew, Sizar, Grabar, Karol'ek, Magdalena Żmijkowska, Rafał Witkowski, SebuhH, Paweł Tworkowski, Urszula Doliwa.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB