Studencie sprawdź swoje ubezpieczenie

2016-10-24 17:19:15 (ost. akt: 2016-10-24 17:21:55)
Studencie sprawdź swoje ubezpieczenie

Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: Archiwum

We wtorek (25.10) w godz. 10–13 Warmińsko-Mazurski OW NFZ uruchomi specjalne mobilne stanowisko informacyjne dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Biblioteka Uniwersytecka ul. Oczapowskiego). Uczestnicy akcji będą mogli sprawdzić, czy mają prawo do bezpłatnego leczenia. Specjaliści z NFZ potwierdzą w systemie, czy studenci zostali zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego oraz czy np.: w wakacje ich zgłoszenie nie wygasło.

Zgodnie z polskim prawem osoby, które ukończyły 18 lat, a nadal się kształcą i są członkami rodziny – podlegają obowiązkowi ubezpieczenia do ukończenia 26. roku życia. Po każdych wakacjach wielu studentów, traci prawo do świadczeń. Najczęściej dlatego, że podjęli np. pracę na zlecenie, a w takiej sytuacji tracą poprzedni tytuł ubezpieczeniowy - członka rodziny. Zdarza się również, że rodzice nigdy nie zgłosili studenta do ubezpieczenia, choć jest to ich obowiązkiem. Dlatego warto sprawdzić swój status ubezpieczenia: jeśli jest zaznaczony na czerwono – lepiej się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje.


Jak sprawdzić status ubezpieczenia?
Weryfikacja statusu w e-WUŚ odbywa się na podstawie PESEL, za okazaniem dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, legitymacji studenckiej. Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich studentów. Przypominamy, że status własnego ubezpieczenia można sprawdzić także w Oddziale, Delegaturach i Punkcie Obsługi Ubezpieczonych, codziennie w godzinach 8–16 w poniedziałki do godz.18 oraz na własnym komputerze (posiadając hasło i login do Zintegrowanego Informatora Pacjenta – także wydawane w Oddziale, Delegaturach i Punkcie Obsługi Ubezpieczonych)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB