Studenci wrócili do Kortowa, które urzeka na każdym kroku

2016-10-04 12:41:48 (ost. akt: 2016-10-03 22:21:14)
Studenci wrócili do Kortowa, które urzeka na każdym kroku

Autor zdjęcia: Mat. Uniwersytet-Warminsko Mazurski w Olsztynie

Stolica Warmii i Mazur jak każde miasto ma swoje wady i zalety. Jednak z pewnością większość z Was zgodzi się, że jedną z najlepszych wizytówek Olsztyna jest Kortowo - uznawane za najpiękniejsze miasteczko studenckie w Polsce. A może i w Europie?

Zobacz także: Studenckie życie w Olsztynie w wersji na smartfona. Powstała aplikacja o UWM Studenckie życie w Olsztynie w wersji na smartfona. Powstała aplikacja o UWM Rok akademicki dla jednych się kończy, inni dopiero wybierają uczelnię, kierunek studiów i składają dokumenty. W wyborze kampusu w Kortowie może pomóc...
Położony na 230 ha kampus, niezależnie od pory roku jak i pogody, potrafi zaskarbić sobie uznanie nawet największych sceptyków. Położone nad Jeziorem Kortowskim miasteczko, podobnie jak cały region, przykuwa uwagę zwłaszcza swoim malowniczym położeniem. Wspomniane już jezioro, tereny zielone i charakterystyczne budynki z czerwonej cegły (położone w starej części Kortowa) dają poczucie wolności, a zarazem pozwalają wyciszyć się i zmotywować do realizacji kolejnych celów.

Kto chociaż raz miał okazję odwiedzić olsztyński kampus z pewnością z sentymentem będzie wspominał legendarne już Kac Rondo, Górkę Kortowską i stadion AZS. Jeśli do tych "klasycznych" miejsc spotkań, dodamy charakterystyczną w swojej konstrukcji Bibliotekę Uniwersytecką, Aleję Ofiar Katynia, pływalnię czy gmach Centrum Konferencyjnego, zyskamy idealną, lekko odseparowaną społeczność. Społeczność, która poza samym aspektem edukacyjnym potrafi realizować się w wielu różnych dziedzinach. To właśnie ludzie, ich pomysły i organizowane przez nich imprezy i wydarzenia, stanowią o atmosferze panującej w Kortowie. Grzechem byłoby tu pominięcie Kortowiady - największego wydarzenia muzycznego nie tylko w Olsztynie, ale i w całym regionie.

Studenci właśnie rozpoczęli swoje pierwsze zajęcia w tym roku akademickim. Dla wielu jest to pierwsze zetknięcie się z Kortowem i jego specyficznym klimatem. Miejmy nadzieję, że najbliższe miesiące pozytywnie zapiszą się w ich pamięci.

A za co Wy najbardziej cenicie i kochacie olsztyńskie miasteczko akademickie? Które z miejsc lub wydarzeń zawsze wspominacie z sentymentem? Zachęcamy do podzielenia się opinią w sekcji komentarzy! Jeśli chcielibyście pochwalić się swoimi, wyjątkowymi zdjęciami z Kortowa przesyłajcie je na nasz adres e-mail: internet@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. you make my day :) #2081429 | 89.231.*.* 6 paź 2016 08:06

  Mamy już komentarz "po PW", więc jest OK...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. po Politechnice Warszawskiej #2081204 | 94.254.*.* 5 paź 2016 19:03

  To wygląda jak cyrk. UWM to najgorsza "uczelnia" w Polsce tzw. fabryka bezrobotnych, która nie jest sklasyfikowana w żadnych rankingach lub jest na szarym końcu. Jaki jest sens otwierania takich kierunków jak: bibliotekoznawstwo, wojskoznawstwo, kreowanie trendów, bezpieczeństwo narodowe no i rodzyneczek UWM czyli inżynieria kosmiczna ( komiczna ). Jakie doświadczenie ma UWM jeżeli chodzi o inżynierie kosmiczną? Będą wysyłali w kosmos latające węgorze? To tylko część nonsensownych kierunków, które maja na celu tylko tworzenie miejsc pracy dla znajomych osób, którzy już tam pracujących. Nie łudźcie się "studenci" że znajdziecie pracę po tych lub podobnych kierunkach. Jedyną Waszą nadzieją jest Biedronka lub Mcdonald.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. piktogram #2081016 | 88.156.*.* 5 paź 2016 14:31

  Czekam na komentarz tego bezrobotnego co to udaje że jest z Politechniki Warszawskiej. Niezłą tu bekę z niego mamy. Ale jednak trochę mi go szkoda bo cała rodzina nim gardzi. wyzywając go od nieudaczników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pytanie do studentów. #2080103 | 164.127.*.* 4 paź 2016 17:55

  Za nami pierwszy weekend roku akademickiego. Jak myślicie ile studentek do tego czasu trzymanych pod kloszem gdzieś na wygwizdowie straciło w ten czas dziewictwo?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Hi #2079894 | 89.231.*.* 4 paź 2016 14:37

   Czekamy na komentarz "absolwenta PW" :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. xxx #2079806 | 5.172.*.* 4 paź 2016 13:07

    Nowe studentki są fajne, jeszcze ciasne :P

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. hihi #2079792 | 89.228.*.* 4 paź 2016 12:57

     Studenci jak studenci. Ale STUDENTKI MIODZIO od razu się piękniej w mieście zrobiło :)

     ! - + odpowiedz na ten komentarz