X Dni Humana dobiegły końca

2016-04-20 19:15:09 (ost. akt: 2016-04-20 17:57:16)
X Dni Humana dobiegły końca

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Dobiegły końca dziesiąte Dni Humana Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Furorę na wydziale zrobiła wizyta youtubera Mietka Mietczyńskiego. Całość dopełniły tradycyjny mecz piłkarski kadra-studenci i wspólne ognisko.

Największą atrakcją ostatniego z Dni Humana było spotkanie z Mietkiem Mietczyńskim — popularnym youtuberem recenzującym filmy (ale tylko te najgorsze!) i tworzącym parodystyczne streszczenia książek. Aula wykładowa wypełniła się po brzegi, a pytaniom studentów nie było końca.

Nikt nie miał pytań po strzale Kamila Rengela, studenta dziennikarstwa, który lewą nogą otworzył wynik w tradycyjnym dla Dni Humana meczu kadra-studenci. Chwile przed spotkaniem Kamil mówił: — Po pierwsze to jest zabawa, ale jeśli stracimy bramkę, na pewno nie odpuścimy.

A jaki był plan wykładowców na ten mecz? — Przetrwać — śmiał się prof. Mariusz Rutkowski, dyrektor Instytutu Polonistyki i Logopedii.

Mimo że, dzięki uprzejmości sędziego, bramki wykładowców liczyły się podwójnie, skończyło się wynikiem 8:6 dla studentów. — Jedno jest pewne, jak zawsze wygrał „Human” — mówiła dr Renata Rozbicka, prodziekan wydziału, wręczając puchar zwycięzcom.

Trzydniowe święto wydziału zamknęło tradycyjne ognisko na Przystani Kortowskiej.
łw

***
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB