„Nie bij mnie - kochaj mnie”: Akcja przeciwko przemocy wobec dzieci

2016-04-17 12:10:31 (ost. akt: 2016-04-17 18:19:55)
„Nie bij mnie - kochaj mnie”: Akcja przeciwko przemocy wobec dzieci

Autor zdjęcia: Tworzywo - Gazeta Studencka

W sobotę (16.04) Olsztyńscy studenci podjęli inicjatywę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rozdawali obandażowane, pluszowe maskotki, które miały być symbolem akcji „Historia Misia”. Cykliczne wydarzenie organizowane jest w całej Polsce i ma skłonić ludzi do reagowania na przypadki przemocy w rodzinie.

Akcja jest otwartą inicjatywą, w której mogą wziąć udział wszystkie chętne jednostki, instytucje czy organizacje. Cała Polska wychodzi z pluszowymi maskotkami na ulice po to, by sprzeciwić się przemocy w stosunku do najmłodszych.

Zabandażowane misie mieszkańcy Olsztyna mogli znaleźć w galerii handlowej Aura oraz na olsztyńskiej starówce. Wolontariusze gazety studenckiej „Tworzywo” rozmawiali z przechodniami oraz fotografowali pluszaki, aby w ten sposób pokazać, że nie zgadzają się na przemoc wobec najbardziej bezbronnych ofiar - dzieci.

„Akcja Miś” jest też okazją do mówienia o trudnych przepisach dotyczących adopcji, funkcjonowaniu domów dziecka i rodzin zastępczych. O wydarzeniu, które organizowane jest już od trzech lat i w którym biorą udział największe miasta Polski, można dowiedzieć się więcej na stronie WOŚP: historiamisia.pl.


Więcej artykułów członków "Tworzywa" znajdziecie na oficjalnej stronie gazety!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TworzywoGS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB