Krew, bandaże i... pluszaki. W sobotę happening na ulicach Olsztyna

2016-04-13 15:30:36 (ost. akt: 2016-04-13 17:49:06)
Krew, bandaże i... pluszaki. W sobotę happening na ulicach Olsztyna

Autor zdjęcia: mat. arch, GO/PK

W najbliższą sobotę (16 kwietnia) w Olsztynie, odbędzie się akcja "Historia Misia", która ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci. Zabandażowane pluszaki pojawią się w galerii handlowej i na Starym Mieście.

By zwrócić uwagę mieszkańców Olsztyna na problem przemocy, w najbliższą sobotę w Aura Centrum oraz na Starym Mieście rozmieszczone zostaną pluszaki w niecodziennej odsłonie. - Zebrane maskotki, ucharakteryzowane na ofiary przemocy i opatrzone plakietką z napisem „Nie bij mnie – kochaj mnie!”, trafią w miejsca, w których mają szansę być dostrzeżone - mówią organizatorzy akcji, członkowie gazety studenckiej "Tworzywo".


- Pluszaki z zabandażowanymi łapkami, opatrunkami na główkach i siniakami mają uświadomić przechodniom, że na przemoc należy reagować bezzwłocznie. Dziecko, podobnie jak mały, pluszowy miś, nie sygnalizuje, że dzieje się coś złego. Jest całkowicie bezbronne. Skazane na łaskę lub niełaskę sąsiadów i przechodniów - dodają.

Na czym dokładnie ma polegać sobotnia akcja? - Każdy z nas, robiąc sobie zdjęcie z pluszowymi bohaterami i wysyłając je w świat za pośrednictwem mediów społecznościowych, będzie mógł pokazać, że nie zgadza się na przemoc wobec najmłodszych - wyjaśniają przedstawiciele "Tworzywa".

Pluszaki można przekazać wolontariuszom, czekającym na Wydziale Humanistycznym UWM przy sali 31.

Więcej informacji na temat akcji, znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: Historia Misia Olsztyn!Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB