Wydział prawa z pełnią praw

2015-06-17 09:49:21 (ost. akt: 2015-06-25 09:50:45)
Wydział prawa z pełnią praw

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wydział Prawa i Administracji otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk prawnych. Oznacza to, że wydział zyskał pełne prawa akademickie.

W październiku ubiegłego roku Wydział Prawa i Administracji UWM złożył wniosek do Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów o przyznaniu uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk prawnych. Pozytywna decyzja przyszła 25 maja.

— Wydział istnieje dopiero 13 lat, a już ma pełne prawa akademickie — mówi prof. Stanisław Pikulski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji. — To zasługa między innymi naszych pracowników, którzy mają bardzo duży dorobek naukowy, wiele publikują i organizują liczne konferencje naukowe. Na pozytywną opinię wpłynęła również dobra współpraca i wymiana międzynarodowa. Chcę również zaznaczyć, że duży wpływ na rozwój wydziału miał prof. Ryszard Górecki, rektor UWM
Dzięki uprawnieniom wydział będzie mógł m.in. występować o nadanie doktoratu honoris causa. Zwiększy się również punktacja wydziału oraz dotacja budżetowa. — Mamy obecnie ok. 100 doktorów, których trzeba habilitować. Istotne jest również to, że nadawanie stopnia doktora habilitowanego naszym pracownikom przez inne uczelnie generowało dodatkowe koszty dla wydziału. Teraz to się zmieni — dodaje dziekan.

Wydział Prawa i Administracji UWM formalnie powstał 1 września 2001 roku. Od 2008 r. posiadał prawa akademickie do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Kształci w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunkach: administracja, prawo, a od 2010 r. dodatkowo na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB