Geodezja i kartografia wyróżniona

2015-06-17 09:44:07 (ost. akt: 2015-06-25 09:47:38)
Geodezja i kartografia wyróżniona

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Kierunek geodezja i kartografia otrzymał ocenę „wyróżniającą” za jakość kształcenia. Jest to jedyny kierunek geodezyjny w Polsce, który otrzymał tak wysoką notę.

Pracę nad utworzeniem i wdrażaniem systemu zapewniania jakości kształcenia rozpoczął dr hab. Radosław Wiśniewski, prof. UWM, obecny dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję prodziekana ds. studiów stacjonarnych i kształcenia.

— Wpływ na ocenę „wyróżniającą” miał przyjęty w 2014 r. system zapewniania jakości kształcenia. Znajdują się tam np. regulacje dotyczące rozliczeń studentów, karty pracy dyplomowej – wyjaśnia dziekan.

Polska Komisja Akredytacyjna doceniła także m.in. 55-letnią tradycję wydziału, wykwalifikowaną kadrę naukową, nowoczesny sprzęt i specjalności, które oferuje wydział.

Kolejna rzecz, która wpłynęła na wysoką ocenę to obsługa administracyjna prowadzona przez dziekanat. Składa się na nią centrum obsługi, które zajmuje się studentami od rekrutacji aż do zaliczenia ostatniego przedmiotu oraz centrum nauki i kształcenia zajmujące się m.in. procesami dyplomowania, rozliczaniem prac studenckich, kołami naukowymi.

— Jest to dla wydziału bardzo duże wyróżnienie. Szczególne podziękowania należą się pracownikom, radzie wydziału za to, że podjęli wiele starań i zaczęli system stosować w praktyce. Jestem także bardzo wdzięczny prodziekanom za ich benedyktyńską pracę w przygotowaniu procedur — dodaje dziekan.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia w Polsce. Komisja stosuje następującą skalę ocen: wyróżniająca, pozytywna, warunkowa, negatywna.

red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB