Absolwenci weterynarii już z dyplomami

2015-06-13 09:36:11 (ost. akt: 2015-06-25 09:40:39)
Absolwenci weterynarii już z dyplomami

Autor zdjęcia: mat. UWM

Ponad sto pięćdziesięcioro absolwentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej odebrało dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość odbyła się 12 czerwca w Centrum Konferencyjnym UWM.

W auli pojawili się absolwenci i ich rodziny, przedstawiciele władz uczelni. Po raz 44. w historii wydziału świeżo upieczeni lekarze weterynarii składali ślubowanie na sztandar, przyrzekając przy wykonywaniu zawodowych obowiązków postępować sumiennie i gorliwie.

— Dla większości z państwa za chwilę po raz ostatni zabrzmi Gaudeamus... Radujcie się więc i zapamiętajcie ten dzień jak najdłużej, gdyż kończy on jeden z najpiękniejszych i niepowtarzalnych okresów waszego życia — zwrócił się do absolwentów w ciepłych słowach dziekan prof. Andrzej Koncicki.
Podczas uroczystości dyplomy ukończenia studiów odebrało 156 lekarzy weterynarii. 4 z nich osiągnęło wynik bardzo dobry, 16 ukończyło studia z wynikiem dobry plus, a aż 90 osób legitymowało się wynikiem dobrym. 16 absolwentów uczestniczyło w programie Erasmus, wyjeżdżając na studia do Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Turcji i Słowenii.

Najlepsze wyniki w nauce osiągnęły Jagoda Przybysz (średnia 4,39), Diana Czaus (średnia 4,38), Maria Nowak oraz Monika Żyto (obie średnia 4,3). Natomiast Kaja Syczyło odebrała gratulacje za szczególne zaangażowanie w pracy społecznej. Zgodnie z tradycją, prymusi odebrali liczne nagrody ufundowane przez władze dziekańskie, izby lekarsko-weterynaryjne oraz firmy współpracujące z wydziałem.
— Zdobyliście wspaniały zawód, będziecie dbać o życie i zdrowie zwierząt oraz bezpieczeństwo ludzi. To zawód zaufania społecznego. Jestem przekonany, że te studia przygotowały was do  sukcesu. Teraz tylko od was zależy, jak będziecie realizować się zawodowo — gratulował absolwentom prof. Andrzej Pomianowski, prodziekan ds. studenckich.

Studia weterynaryjne trwają sześć lat.
red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB