Inauguracja roku na wydziale humanistycznym w Olsztynie

2014-09-30 20:00:59 (ost. akt: 2014-09-30 20:19:08)
Inauguracja roku na wydziale humanistycznym w Olsztynie

Autor zdjęcia: Łukasz Dawidowski

Dziś (30 września odbyła się inauguracja roku akademickiego na wydziale humanistycznym UWM w Olsztynie. W tym roku, naukę na tym wydziale rozpocznie 846 osób na studiach stacjonarnych i 103 osoby na niestacjonarnych.

Uroczystość odbyła się w auli im. Marii i Georga Dietrichów w Centrum Nauk Humanistycznych. Wykład inauguracyjny nt.: ,,Dwaj panowie O. i regionalizm. Rzecz o patriotyzmie, miejscu i literaturze” wygłosiła dr hab. Joanna Szydłowska. Podczas inauguracji wręczono również odznaczenia profesorom i doktorom wydziału humanistycznego.

— Na nasz wydział zostało przyjętych o 100 osób więcej, niż rok temu — mówi dr Renata Rozbicka, prodziekan ds. studenckich. — Zwiększony został także limit studentów na logopedii, nowym kierunku, z 30 do 84 osób.


Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpocznie się w środę o godz. 11 w Centrum Konferencyjnym.

Więcej o inauguracjach na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim przeczytacie w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej" lub na kupgazete.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB