Trzymiesięczna laba - co robią studenci?

2014-07-10 11:25:48 (ost. akt: 2014-07-10 13:37:17)
Trzymiesięczna laba - co robią studenci?

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Ci, którzy przez sesję przebrnęli bez wrześniowych poprawek mają przed sobą trzymiesięczny urlop. Jak ten czas spożytkują olsztyńscy studenci?

Sesja skończona - notatki rzucone w kąt, budziki wyłączone. 90 dni beztroski czeka tych, którzy sesje przeszli pomyślnie. Za notatki nie sięgną wcześniej niż w październiku. Pogoda dopisuje, a okazji do wybawienia się nie brakuje. Tylko, czy studenci z Olsztyna stawiają wyłącznie na zabawę w tegoroczną przerwę od uczelni? Zobaczmy, jakie mają plany.

Samorealizacja na pierwszym miejscu

Sport - to na niego stawia w tym roku Radek, student II roku Mechaniki i Budowy Maszyn spośród wszystkich opcji najmocniej stawia na swój rozwój. Nie w głowie mu imprezowanie przez 90 dni. Jego zdaniem, wakacyjna przerwa to czas, który w pełni powinno się przeznaczyć dla siebie samego, odpoczywając od nauki. Wolny czas zamierza spędzić aktywnie, trenuje sporty walki i surowo przestrzega diety opierając się codziennym pokusom wakacyjnego sezonu.

Praca popłaca

Mariusz, student II roku Wychowania Fizyczynego jego pomysł na wakacyjną przerwę to praca. W tygodniu pracuje, by w weekend móc spędzić czas ze znajomymi i dziewczyną. W ubiegłym roku zrobił kurs na opiekuna kolonii, w tym roku sprawdzi się jako pełnoprawny opiekun - łączac jednocześnie wakacje z pracą. Poza tym, zarobione pieniądze chce przeznaczyć na wakacyjny wyjazd z dziewczyną.

Edukacja przede wszystkim

Na edukację stawia Michał, student I roku Turystyki i Rekreacji. Wie, że wakacje to dobry moment by się rozwinąć. Skorzystał z oferty UWM-u, która pozwala studiować drugi kierunek za darmo. W czasie roku akademickiego poprawił wyniki matury i dostał się na prawo. Teraz chce zrealizować praktyki za granicą, co da mu większe możliwości rozwoju.

Niech żyje bal

Imprezować woli Tomek, student II roku Ekonomii chce, aby wakacje trwały w najlepsze. Nie interesują go sporty walki, basen ani godziny spędzone na siłowni - jego zdaniem to strata czasu. Pracuje by móc pozwolić sobie na przyjemności. W wolnym czasie woli się zrelaksować przy zimnym piwie zamiast produkować litry potu na boisku. Zabawa, alkohol i znajomi to przepis na udane wakacje Tomka.

Sport, edukacja, praca i imprezy - pod takimi hasłami wakacje spędzą studenci z Olsztyna. A pod jakimi hasłami ubiegną twoje wakacje? Zapraszamy do sondy.

Jak spędzisz wakacyjną przerwę?
Impreza non-stop
17.46%
W pracy
36.51%
Na siłowni lub na bieżni
6.35%
Z książkami i nauką
6.35%
Wszystkiego po trochę
33.33%


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. observer #1435621 | 95.160.*.* 10 lip 2014 16:42

    Co robią? Chodzą do kościoła, opiekują się młodszym rodzeństwem, pomagają rodzicom w gospodarce, dużo czytają, pogłębiają swój światopogląd. Jednym słowem ładują akumulatory przed... KOLEJNYM ROKIEM PUSZCZANIA SIĘ, ĆPANIA, CHLANIA I SZLAJANIA SIĘ.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz