Kortowiada 2014 już za nami. Przeżyjmy to jeszcze raz!

2014-05-19 08:10:00 (ost. akt: 2014-05-19 09:08:52)
Kortowiada 2014 już za nami. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Parada Wydziałów, wybory Miss Wenus, mecz błotny, śniadanie na plaży i oczywiście wielkie koncerty na Górce Kortowskiej. Olsztyńscy studenci po raz kolejny udowodnili, że potrafią się świetnie bawić. — Na kolejne juwenalia czekamy już od dzisiaj! — mówią zgodnie.

Czwartkowa Parada Wydziałów i koncerty na plaży kortowskiej czy piątkowy bój wydziałów i koncert na Górce Kortowskiej ściągnęły tłumy studentów. Podobnie było w sobotę i niedzielę. I inaczej być nie mogło, skoro w Olsztynie odbywała się Kortowiada — najlepsze i największe juwenalia w Polsce!

W sobotę od samego rana w Regionalnym Centrum Informatycznym odbywał się kolejny turnieju gier komputerowych. Zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny high-elo.net. Drugie miejsce zajął Third Time Lucky, a trzecie Emeryci.

Przed południem na stadionie w Kortowie odbywały się zawody. Najpierw drużynowe we frisbee, później KortoStrong. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: spacer farmera, przerzucanie opony i waga płaczu. Najsilniejszym wydziałem w tym roku okazał się Wydział Nauk Technicznych. Drugi był Wydział Medycyny Weterynaryjnej, a trzeci Wydział Prawa i Administracji.


Największe tłumy na trybunach zgromadziły się po południu, żeby podziwiać i dopingować studentów w Boju Akademików. Studenci ścigali się m.in. w taczkach i workach, przeciągali linę i biegli w parach ze związanymi nogami. — Na pewno wygra DS 6! — przekonywały zgodnie Klaudia, Iwona i Julia, mieszkanki akademika.

I się nie pomyliły! Najbardziej wytrzymałym fizycznie akademikiem okazał się właśnie Dom Studencki nr 6.


Po południu na scenie na plaży kortowskiej odbył się Koncert Alternativ, a wieczorem w namiocie na chętnych czekała muzyka klubowa. Najbardziej oblegana była jednak Górka Kortowska. Podczas MegaKoncertu na scenie wystąpili m.in.: Łydka Grubasa, Mesajah, Hunter i Luxtorpeda.


W niedzielę, ostatniego dnia juwenaliów, w Kortowie znowu pojawiły się tłumy. Przed południem studenci relaksowali się i nabierali sił podczas wielkiego śniadania na plaży kortowskiej. Na olbrzymiej patelni studenci Wydziałów Bioinżynierii Zwierząt oraz Nauki o Żywności usmażyli jajecznicę. Były też potrawy z grilla.

W południe po raz pierwszy podczas Kortowiady odbył się Integracyjny Mecz Koszykówki na wózkach. Niepełnosprawni sportowcy z IKS OSW Olsztyn zmierzyli się ze studentami UWM, którzy przekonali się, ile wysiłku trzeba włożyć, by zagrać w kosza na wózku.

Sześć drużyn w tym roku zmierzyło się w zawodach piłki nożnej na bosaka w... błocie. Mecze odbywały się w ośrodku jeździeckim w Kortowie. — Tu jest tak, jak na stadionie narodowym w Warszawie, który podczas meczu Polski z Anglią zamienił się w basen narodowy — mówił Łukasz Urbaniak, student biologii. — Mam na przebranie specjalny strój, czyli spodenki i podkoszulek.


Jego kolega Marcin Stasiak w meczu błotnym brał udział po raz drugi z rzędu. — Rytuał jest zawsze taki sam. Najpierw śniadanko na plaży, a później gubienie kalorii podczas meczu w błocie. Zabawa jest super! — zapewniał Marcin.

Czterodniowe juwenalia zakończyły się kulturalnymi wydarzeniami w Centrum Konferencyjnym. Najpierw na scenie pojawiły się kabarety: Czesuaf z Poznania oraz olsztyński Kabaret z Nawy. Wieczorną gwiazdą poezji śpiewanej była Dorota Osińska.

W czwartkowej Paradzie Wydziałów, która oficjalnie rozpoczęła olsztyńskie juwenalia, wzięło udział ponad 10 tysięcy osób. A w piątkowych i sobotnich koncertach na Górce Kortowskiej bawiło się jednocześnie ponad 30 tysięcy osób. Do tego doliczyć trzeba przebywające w tym czasie tłumy w kampusie.

Od czwartku do niedzieli na scenach w Kortowie wystąpiło ponad 50 wykonawców, którzy zaprezentowali różne gatunki muzyczne: od hip hopu przez disco polo i rocka po szanty, folk, muzykę klubową i reggae.

Trudno się zatem dziwić, że studenci przyszłorocznej Kortowiady zaczęli wyczekiwać już w dniu zakończenia tegorocznej. — Tu po prostu trzeba być! — przekonuje Wiktor, student pedagogiki.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł #1401673 | 77.87.*.* 23 maj 2014 18:31

  Wspaniała impreza, wspaniali ludzie, aż żal wracać do rzeczywistości. Szkoda, że takie imprezy są organizowane tylko raz w roku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ŻYWIEC 7 PLN #1398959 | 81.190.*.* 20 maj 2014 09:23

  Piwo Żywiec puszka na górce kosztowało 7 złotych SIEDEM ZŁOTYCH - ZDZIERSTWO ŻYWCA ! ! ! ! ! ! ! Piwo na polu żeby tyle kosztowało to przegięcie , żenada i nastawienie tylko na kasę ! Bleeeeeeee ŻYWIEC ! My studenci nie chcemy już Żywca więcej w Kortowie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nagóczak #1398534 | 193.243.*.* 19 maj 2014 13:14

  Na Barcza 8 Kortowiadziaki kopniakiem wyłamali klamkę w drzwiach i oddali mocz (honorowo). Po za tym, jak dla mnie Kortowiada spoko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mżecie pieprzyć co chcecie #1398506 | 88.156.*.* 19 maj 2014 12:25

  Kortowiada to najlepsza, największa i najsłynniejsza impreza w Olsztynie. I biorąc pod uwagę skalę i jej długość to bardzo spokojna i świetnie zorganizowana. Tylko jeszcze żeby wyeliminować olsztyńskich półgłówków z terenu kortowa to byłoby super.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. elio #1398452 | 176.97.*.* 19 maj 2014 10:28

   ja powiem tylko tyle, podziwiam gościa który w sobote właził na drzewo, toć to szok ;O

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. th #1398443 | 178.235.*.* 19 maj 2014 10:13

   W tym roku organizatorzy zdecydowanie za bardzo rozpędzili się z mocą nagłośnienia. Koncerty było można usłyszeć w bardzo dużym promieniu od Kortowa - zdecydowanie większym niż w latach minionych. W miejscach w których przebywałem w linii prostej do Kortowa było od około 10 do 15-20 km a muzykę, było wyraźnie słychać.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ptr #1398436 | 109.243.*.* 19 maj 2014 09:53

    Kortowiada była mi obojętna, ale lubię poczytać skrajne komentarze pod artykułami o tej imprezie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. student #1398419 | 195.136.*.* 19 maj 2014 09:45

    A za 9 miesięcy będą wspominać kortowiadę na porodówce :D tylko nie zawsze wiadomo co z kim hihi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. juror #1398406 | 83.9.*.* 19 maj 2014 09:24

    Ciekawy jestem jak wyglądało to ze strony policji i dyżurnego miasta.Napiszcie coś o tym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)