UWM szuka osób, które pokażą jak się choruje. Casting w środę

2013-12-09 16:50:26 (ost. akt: 2013-12-09 15:52:31)
UWM szuka osób, które pokażą jak się choruje. Casting w środę

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

— Jestem obyty ze sceną, nie boję się tremy. A poza tym nadaję do tej roli — mówi Grzegorz Kolendo z Olsztyna. W środę weźmie udział w castingu do nietypowej roli pacjenta symulowanego. Uniwersytet mówi: potrzebujemy kilkudziesięciu takich osób.

Grzegorz Kolendo ma 50 lat. Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie jako muzykoterapeuta. Zdarzało się nawet, że prowadził szkolenia dla trzystu osób. — Dlatego tremy się nie spodziewam. Może raczej adrenaliny. A adrenalina dobrze na mnie działa. Bardzo dobrze radzę sobie w stresujących sytuacjach — mówi o sobie pan Grzegorz.

Dlatego uważa, że nadaje się do roli pacjenta symulowanego. A kilkadziesiąt takich osób chce zatrudnić Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W środę odbędzie się pierwszy casting.

— Kandydaci dostali e-mailem scenariusze scenek, które będą musieli odegrać. W komisji oceniającej ich będzie kilka osób: lekarze, wykładowcy, studenci i pracownicy administracyjni — wylicza prof. Jerzy Gielecki, prodziekan wydziału. Przykład? Trzeba będzie zagrać pacjenta, który dwa tygodnie wcześniej wyszedł ze szpitala po zawale. Pacjent będzie miał kopertę z wynikami badań. Jedna ze scenek to rozmowa z lekarzem o stanie zdrowia chorego.

Stawki za pracę każdy pacjent będzie ustalał sam z administracją wydziału. Będą zależały od umiejętności pacjenta, dyspozycyjności i m.in. znajomości angielskiego. Osoby, które przejdą przez sito rekrutacyjne, będą intensywnie szkolone. To zajęcie dla tych, którzy mają sporo wolnego czasu.

mk

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. N. #1266174 | 88.156.*.* 9 gru 2013 18:13

  @ktos, wiec masz słaby słuch :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ktos #1266147 | 178.42.*.* 9 gru 2013 17:38

  załosne juz chyba nie maja na co kasy wydawac, jakos ci z medyka sobie radza i słyszałem ze sa o wiele lespi niz ci z uwm

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jak #1266140 | 83.9.*.* 9 gru 2013 17:32

  a gdzie były ogłoszenia dla kandydatów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz