Inauguracja roku w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP

2013-10-06 17:11:12 (ost. akt: 2013-10-06 17:17:01)
Inauguracja roku w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

– Nie próżna duma daje nam powody do świętowania, ale efekty wielomiesięcznej pracy naszego zespołu oraz sukcesy studentów i absolwentów – powiedziała rektor Anna Strzelecka-Ristow w przemówieniu otwierającym 17. rok akademicki uczelni Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.

Aulę olsztyńskiego Audytorium Maximum w sobotę wypełnili nie tylko ślubujący żacy WSIiE, nagrodzeni absolwenci i zaproszeni goście, ale również sześcioosobowa delegacja ze współpracującego z uczelnią Państwowego Uniwersytetu Technologicznego w Biełgorodzie z prorektorem Jewgienijem Jewtuszenko na czele.

– U nas w Rosji inauguracja nazywana jest dniem wiedzy i stanowi na uczelni największe święto. Zwłaszcza dla studentów, którzy wspólną zabawę kończą wieczornym pokazem fajerwerków – powiedział Jewtuszenko, przekazując rektor Strzeleckiej-Ristow popiersie patrona rosyjskiej uczelni Władimira Szuchowa, wybitnego inżyniera i wynalazcy.

Olsztyńska uczelnia odwdzięczyła się zaś rosyjskiej za współpracę dyplomami dla pięciu rosyjskich studentek, gwarantując im tym samym możliwość szukania zatrudnienia również w Polsce. Celem istniejącej od 1997 roku WSIiE jest bowiem wyszkolenie menedżerów XXI wieku, którzy będą potrafili odnaleźć się w realiach gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa informacyjnego, przygotowanych do prowadzenia własnego biznesu we wszystkich krajach Unii Europejskiej. – Stawiamy na jakość kształcenia, a dowodem naszego potencjału jest zdobyty dwa lata temu certyfikat „Uczelnia Liderów” – zaznaczyła podczas inauguracji rektor Strzelecka-Ristow. – Dajemy szansę na zawodową aktywność młodzieży z miejscowości najbardziej zagrożonych wysokim bezrobociem.

Małgorzata Szwarc

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. adam #1218085 | 88.73.*.* 14 paź 2013 04:28

  "Nigdy nie jestesmy tak biedni, aby nie stac nas bylo na udzielenie pomocy blizniemu." Pozdrawiamy pomagamy.dbv.pl

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Q #1212803 | 93.154.*.* 6 paź 2013 22:03

  Kolejna "Wyższa" Szkoła rozstawiania namiotu, po której ludzie nic nie potrafią, a idą tam tylko dla papierka, który zresztą dostaną, bo płacą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PolitechnikaWWA #1212780 | 109.243.*.* 6 paź 2013 21:18

  hahaha co za dno, gorsze niż uwm.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz