Kortowiada: Bój wydziałów, Must be the Dziekan i mega koncert!

2013-05-24 10:37:34 (ost. akt: 2013-05-24 23:34:44)
Kortowiada: Bój wydziałów, Must be the Dziekan i mega koncert!

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Studenci przejęli władzę, a w Kortowie rozpoczęło się wielkie świętowanie. Sprawdźcie program jednej z największych imprez studenckich w Polsce!

W piątek od rana na studentów czekały kolejne atrakcje Kortowiady 2013. Od rana w wyścigach z indeksem, rzucie snopem siana, czy zapasach zmagali się dziekani wydziałów. W samo południe na plaży wystartowała muzyczna rywalizacja zespołów czyli KortoFest, oraz bój wydziałów. O 17.00 na Górce Kortowskiej rozpoczęły się mega koncerty.

Na naszych stronach znajdziecie zdjęcia, relacje i filmy z Kortowiady 2013!

17:00 - początek koncertów na Górce Kortowskiej - wystąpią: Zwycięzcy konkursu Ajdol (17), Zabili Mi Żółwia (17:30), Rockerfeler (18:15), Akcent (19:10), Acid Drinkers (20:10), Dubioza Kolektiv (21:35), happysad (23, KULT (0:20)


20:00 Namiot hip-hop - (kort tenisowy przy plaży kortowskiej) - zagrają: Tymin & Peus, Młody M + RX, VNM

12:00 - Bój Wydziałów


Punktualnie o godz. 12 na parkingu przy Centrum Konferencyjnym zebrali się studenci wszystkich 16 wydziałów UWM, z niecierpliwością oczekujących na "Bój wydziałów", nieodłącznego konkursu podczas każdej Kortowiady.
Rywalizacja odbywała się w dwóch turach: "Chyżo przez pole", w której na scenie wystąpili sami studenci oraz "Nie każdy chłop z widłami to Posejdon", gdzie obok żaków wystąpili też dziekani oraz pracownicy naukowi.Pierwsze miejsce w kategorii "Chyżo przez pole" zajął Wydział Medycyny Weterynaryjnej, drugi był Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, a trzeci Wydział Biologii i Biotechnologii. Najlepiej przebranym dziekanem został prof. dr hab. inż. Stanisław Sienkiewicz — prodziekan ds. studenckich Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, drugie miejsce zajęła dr Aleksandra Kiślak-Malinowska z Wydziału Matematyki i Informatyki, a trzecia lokata przypadła dr. hab. Wojciechowi Kozerze — prodziekanowi ds. studenckich Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

mp

12:00 - KortoFest - (plaża kortowska) - w tym roku o główną nagrodę powalczą: The Washing Machine, Kind Off, Straight Jack Cat, Naked Brown, The Sin Company, Messa oraz... Gwiazda Festiwalu: Blade Loki

9:00 - Must be the Dziekan (plaża kortowska)


Zawody składają się z 3 konkurencji: wyścig z indeksem, rzut snopem siana i zapasy dziekanów. W zawodach udział biorą zespoły utworzone z dziekana danego wydziału i studenta.

Miejsca na podium w czasie tegorocznych zmagań dziekanów przypadło kolejno Wydziałowi Sztuki, Wydziałowi Nauk Technicznych oraz Wydziałowi Prawa i Administracji.

9:00 - Turniej gier komputerowychMiłośnicy gier komputerowych zebrali się dziś rano w Regionalnym Centrum Informatycznym UWM. Tam w pięcioosobowych zespołach grali League of Legends, czyli sieciową grę, gdzie dwie pięcioosobowe drużyny musiały bronić swoich baz przed magicznymi stworami.


I chociaż celem imprezy była świetna zabawa, to uczestnicy turnieju mocno wzięli sobie do serca rywalizację. Ba, więcej, mecze były wyświetlane na wielkim telebimie, byli też komentatorzy, a publiczność każde udane zagranie nagradzała gromkimi brawami. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 80 osób. A już w sobotę odbędzie się kolejny turniej gier komputerowych. Tym razem uczestnicy zagrają w Counter-Strike.

mp


Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lisa #1094742 | 89.228.*.* 24 maj 2013 22:58

  Michał, ale - Acid Drinkers, happysad i KULT - chyba nie uważasz, że to pseudogwiazdki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. michał #1094732 | 79.190.*.* 24 maj 2013 22:45

  Mega koncert to i mega gwiazdy w mega mieście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. klapa:( #1094721 | 89.228.*.* 24 maj 2013 22:31

  Ja rozumiem Mława, tam do dziś rządzi disco polo. Niech tam dają akcent i "łuna tańcza dla mnia" Ja nie student więc i tak tam nie byłem, ale wstyd na "Ł"Olsztyn. Klapa:(

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz