Kortowiada 2013: Studenci przejęli władzę nad Kortowem (zdjęcia)!

2013-05-23 20:08:06 (ost. akt: 2013-05-24 11:57:20)
Kortowiada 2013: Studenci przejęli władzę nad Kortowem (zdjęcia)!

Autor zdjęcia: Ireneusz Stolarski

Przez Olsztyn przeszła tradycyjna Parada Wydziałów. Studenci odebrali klucze do miasta i przejęli władzę nad Kortowem.

Rano, około godziny 10, uczestnicy parady zaczęli zbierać się pod Halą Urania, skąd mieli wyruszyć najpierw na ratusz, a potem w stronę Kortowa. O ich bezpieczeństwo dbało niemal stu ochroniarzy, policja oraz służby medyczne. Z dwóch ciągników, na których umieszczono sprzęt nagłaśniający grzmiała muzyka. A studenci nie przestraszyli się paskudnej pogody, bo stawili się licznie!

Ponad 18 000 ludzi przemaszerowało przez miasto i odebrało od prezydenta Piotra Grzymowicza klucze do miasta. Tłum krzyczał z radości. Wszystkie wydziały miały swoje przyśpiewki (chociaż najwięcej przyśpiewek, śpiewanych przez inne wydziały, doczekała się Geodezja), a studenci przygotowali się perfekcyjnie. Nad morzem ludzi sterczały dumnie transparenty oraz... tekturowe smoki.

Wśród uczestników można było odnaleźć ninja, małpy, sportowców, mrocznych rycerzy, demony, pszczółki, funkcjonariuszki, sadomaso-policjantów, smurfy, piekarzy, duszki z Pacmana, piratki, duchownych, postaci z bajek i gier, ptaki, roboty, wróżki, superbohaterów i wiele, wiele więcej. Największą popularnością cieszyli się panowie ze Słonecznego Patrolu, oblegani tłumnie przez studentki. Mieszkańcy Olsztyna wychodzili z domów i sklepów, by obserwować barwny pochód.

Alkohol lał się strumieniami, a obecni bawili się świetnie, chociaż lało jak z cebra. Większość osób zaopatrzyła się zawczasu w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Po raz kolejny Olsztyn udowodnił, że juwenalia, które organizuje są wzorem bezpieczeństwa. Z okien budynków przy trasie, studenci mogli zobaczyć ciekawe transparenty (jeden z nich możecie zobaczyć w galerii).

Marsz zakończył się przy Rektoracie, gdzie przemoczeni do suchej nitki studenci odebrali insygnia władzy od Rektora UWM Ryszarda Góreckiego. Od tej chwili to oni rządzili Kortowem! Kortowiada potrwa do niedzieli. To jedne z największych i najlepiej zorganizowanych juwenaliów w całej Polsce.

Koniecznie zajrzyj do galerii! Kto wie, może znajdziesz tam swoje zdjęcie?
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB