Kortowiada 2013. Zobacz filmy i zdjęcia z parady!

2013-05-23 08:00:00 (ost. akt: 2013-05-24 08:56:36)
Kortowiada 2013. Zobacz filmy i zdjęcia z parady!

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Studenci mają władzę! Kolorowa parada przeszła ulicami Olsztyna pod ratusz, gdzie z rąk prezydenta studenci odebrali klucze do miasta. Po godz. 12 parada dotarła do Kortowa, gdzie rozpoczęły się najpiękniejsze juwenalia w Polsce.

Studenci wyruszyli około godz. 10.40 z parkingu przy hali Urania w stronę ratusza, gdzie z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza odebrali klucze do bram miasta. Następnie przeszli ulicami Olsztyna aż do Kortowa, gdzie rektor UWM przekazał im klucze do miasteczka akademickiego.

W tym roku parada miała trochę inną trasę. Zamiast przejść, jak w poprzednich latach, pod Wysoką Bramą i przez starówkę, skręciła w kierunku Placu Jedności Słowiańskiej, potem w Pieniężnego i Szrajbera, a dalej w kierunku starej części trasy — alei Warszawskiej.

Parada zakończyła się obok Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego UWM przy ul. Dybowskiego, gdzie studenci odtańczyli zorbę. W Kortowie na dobre rozpoczęło się święto!

Kortowiada 2013. Relacja z parady:

godz. 12.43
Studenci opanowali Kortowo. Głośno i wesoło w całym miasteczku studenckim

godz.12.27
"Chcemy władzy, chcemy władzy!!!" - krzyczeli studenci pod rektoratem. Rektor przekazał im klucze, życząc udanej zabawy. Dodał, że studenci z Olsztyna mogą być przykładem dla całego kraju, jak się dobrze bawić.

godz. 12.17
I ...rozpadało się. Zmoknięci, ale wciąż rozbawieni, śpiewający i tańczący studenci coraz bliżej Kortowa. Pozdrawiają ich kierowcy i mieszkańcy okolicznych domów.

godz. 12.07
Deszcz zaczyna padać coraz mocniej, ale to przecież żaden problem. "Słońce świeci nad nami" - śpiewają uczestnicy parady:)

godz. 12
"Ona tańczy dla mnie" - z przebojem disco polo studenci zbliżają się do Kortowa. Czoło parady opanowali kosmici, którym kroku dotrzymuje ksiądz i Elvis.

godz. 11.50
Zaczął siąpić deszcz, ale studenci się tym nie przejmują tańcząc w rytm muzyki techno.

godz. 11.43
Do parady dołączają duchy i zombie - coraz więcej kolorowych, przebranych postaci, które dołączają właśnie do czoła parady, które znajduje się na ul. Szrajbera. Centrum miasta wciąż zablokowane. Ogromnie korki utworzyły się na wszystkich okolicznych ulicach.

godz. 11.40
Parada przemieszcza się dalej, w kierunku Kortowa, pozdrawiając po drodze pracowników Poczty Polskiej.

godz. 11.33
Na paradzie wciąż gorąco! Na schodach ratusza do pamiątkowych zdjęć z prezydentem miasta ustawili się studenci przebrani za ratowników ze słonecznego patrolu.

godz. 11.27
Studenci mają władzę!!! Prezydent Olsztyna przekazał im klucze do bram miasta. Prezydent Piotr Grzymowicz wyraził nadzieję, że studenci będą rządzić mądrze i bawić się pięknie!:)

godz. 11.23
Studenci opanowali centrum Olsztyna. Parada dotarła do ratusza. Do studentów wyszedł prezydent Piotr Grzymowicz. Za chwilę odbędzie się symboliczne przekazanie władzy.

godz. 11.05
Studenci przygotowują się do przejęcia władzy. Pod Alfą przygotowują się do "natarcia" na ratusz, gdzie czeka na nich prezydent miasta.

godz. 10.55
Studenci pod Urzędem Marszałkowskim. Pozdrawiają urzędników i strażników miejskich!
"Mniej mandatów" - słychać z tłumu:)

godz. 10.51
Głośno w okolicach planetarium, gdzie po około 10 minutach od rozpoczęcia, przechodzą uczestnicy parady:)

godz. 10.42
Setki rozśpiewanych studentów na al. Piłsudskiego. Kolorowa parada wyruszyła pod ratusz!

godz. 10.38
Hymn Kortowiady 2013 słychać chyba w całym Olsztynie! Za chwilę, z niewielkim opóźnieniem, parada ruszy pod olsztyński ratusz, gdzie studenci z rąk prezydenta Olsztyna odbiorą klucze do miasta.

godz. 10.19
Smoki, czarownice, piraci i policjanci - kolorowych postaci na parkingu pod Uranią coraz więcej. Jest wyjątkowo głośno i wesoło. Studenci z poszczególnych wydziałów ustawiają się w odpowiedniej kolejności, w której będą maszerować w paradzie.

godz. 10.
Studenci przygotowują się do paradyGorąca atmosfera pod Uranią! Zbierają się już studenci, którzy za moment ruszą w paradzie ulicami miasta. Studentom oczywiście chłód nie przeszkadza w dobrej zabawie, cześć z nich przyszła nawet w koszulkach z krótkim rękawem. Oczywiście jest bardzo kolorowo, przybywa coraz więcej osób w wyjątkowych przebraniach.Kortowiada 2013 - PROGRAM:

CZWARTEK
10:00 - Parada Wydziałów ulicami Olsztyna (parking przy Hali Urania) - parada zaczynie się na parkingu przy hali Urania. W tym roku trasa będzie przebiegać inaczej niż w latach ubiegłych. Szczegóły znajdziecie tutaj: Kortowiada 2013: Studencka parada zmienia trasę
13:00 - Miss Wenus (parking przy Centrum Konferencyjnym) - jak co roku wybrana zostanie najpiękniejsza studentka UWM. Galerię znajdziecie tutaj: Kortowiada 2013: Znamy wszystkie kandydatki do tytułu Miss Wenus!
19:00 - Noc folkowa (plaża kortowska) - wystąpią: Tymczasem, Załoga Dr. Bryga, Berkut, Future Folk, Shantaż
20:00 - Namiot - disco polo (kort tenisowy obok plaży kortowskiej) - wystąpią: Soleo, AfterParty, Cliver
21:30 - Pokaz tańca z ogniem (stadion główny) - wystąpi grupa eXodus

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIĄTEK
9:00 - Turniej gier komputerowych (Regionalne Centrum Informatyczne) - turniej rozegrany zostanie wciągu 2 dni, podczas których studenci rywalizować będą na Wydziale Matematyki i Informatyki
9:00 - Must be the Dziekan (plaża kortowska) - zawody składają się z 3 konkurencji: wyścig z indeksem, rzut snopem siana i zapasy dziekanów. W zawodach brać udział będą zespoły utworzone z dziekana danego wydziału i studenta.
12:00 - KortoFest - (plaża kortowska) - w tym roku o główną nagrodę powalczą: The Washing Machine, Kind Off, Straight Jack Cat, Naked Brown, The Sin Company, Messa oraz... Gwiazda Festiwalu: Blade Loki
12:00 - Bój Wydziałów - (parking przy Centrum Konferencyjnym UWM)
17:00 - początek koncertów na Górce Kortowskiej - wystąpią: Zwycięzcy konkursu Ajdol (17), Zabili Mi Żółwia (17:30), Rockerfeler (18:15), Akcent (19:10), Acid Drinkers (20:10), Dubioza Kolektiv (21:35), happysad (23, KULT (0:20)
20:00 Namiot hip-hop - (kort tenisowy przy plaży kortowskiej) - zagrają: Tymin & Peus, Młody M + RX, VNM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SOBOTA
9:00 - Turniej gier komputerowych (Regionalne Centrum Informatyczne) - drugi dzień, podczas którego studenci rywalizują między sobą w specjalnie zorganizowanych turniejach gier komputerowych zlokalizowanych na Wydziale Matematyki i Informatyki.
11:00 - Zawody siłowe (stadion główny)
13:00 - Scena alternatywna (plaża kortowska) - wystąpią: CocoDraże, Empire Storks, NOKO, Acrid Snack, NoXX, The Analogs
14:00 - Rywalizacja między akademikami (stadion główny)
16:45 - koncerty na Górce Kortowskiej - wystąpią: Anti Dread (16:45), Neony (17:25), Bethel (18:05), The Toobes (19:05), Hunter (20:10), Grubson (21:25), Coma (22:45), Vavamuffin (00:25)
20:00 - Namiot - Before Sunrise Fesitval (kort tenisowy przy plaży Kkrtowskiej) - zagrają: Jay Bae, Skytech, Fafaq, Alex

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NIEDZIELA
11:00 - Śniadanie na Plaży Kortowskiej
15:00 - Bicie rekordu Guinnessa (Centrum Konferencyjne) - w tym roku organizatorzy zdecydowali się podjąć próbę pobicia rekordu pod nazwą: Most people throwing mortar boards simultaneously (najwięcej ludzi podrzucających biret jednocześnie). Obecny rekord, 295 osób, został ustanowiony 30 maja 2012 r. w Londynie.
15:00 - Mecz Błotny (ośrodek jeździecki - Kortowo III)
15:00 - Kabareton (Centrum Konferencyjne) - wstęp tylko na koszulkę wydziałową!
19:00 - Poezja Śpiewana (Centrum Konferencyjne) - wstęp tylko na koszulkę wydziałową!


Zgarnij wystrzałowy TABLET!
Wystarczy, że wyślesz swoje zdjęcie w koszulce wydziałowej na adres plebiscyty@gazetaolsztynska.pl.
W treści maila napisz swoje imię i nazwisko, miejscowość, numer kontaktowy, oraz informacje:
„Zapoznałem się z regulaminem plebiscytu i akceptuję jego postanowienia”

Zobacz więcej na: ZGARNIJ TABLET ZA FOTKĘ W KOSZULCE WYDZIAŁOWEJ


Komentarze (172) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kortowiada 2013 #1099451 | 178.36.*.* 30 maj 2013 17:12

  policjanci geje !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z wami studenci Nie da się... #1094374 | 81.190.*.* 24 maj 2013 14:51

  ...normalnie rozmawiać. Człowiek, kiedy do was mówi, musi zniżać się do waszego poziomu, żeby coś do was dotarło, a i to nie przynosi zamierzonego efektu. Nie umiecie nawet czytać ze zrozumieniem, nie mówiąc już o tym, że nie potraficie słuchać uwag i nie wyciągacie z tego żadnych wniosków po to, żeby przemyśleć swoje chamskie zachowanie i żeby poprawić się na lepsze. Nie dziwcie się więc, że ludzie, was- studentów, nie lubią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. z wami studenci... #1094370 | 81.190.*.* 24 maj 2013 14:49

  ...normalnie rozmawiać. Człowiek, kiedy do was mówi, musi zniżać się do waszego poziomu, żeby coś do was dotarło, a i to nie przynosi zamierzonego efektu. Nie umiecie nawet czytać ze zrozumieniem, nie mówiąc już o tym, że nie potraficie słuchać uwag i nie wyciągacie z tego żadnych wniosków po to, żeby przemyśleć swoje chamskie zachowanie i żeby poprawić się na lepsze. Nie dziwcie się więc, że ludzie, was- studentów, nie lubią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. roy ayers #1094320 | 88.156.*.* 24 maj 2013 13:51

  beka z tych co krytykuja, pewnie zazdroszca zakompleksione mordy wy pewnie nigdy nie pijecie, jestescie swieci i siedzicie w klasztorach, jak kogos pocisniecie na necie to czujecie sie lepsi?? spoko ile w tym kraju takich polaczkow

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. qqłka #1093972 | 46.29.*.* 24 maj 2013 08:10

   I się zaczęło, bydło w autobusach, bydło na ulicach. Ja rozumiem pić, bawić się - przywileje młodości, ale czy naprawdę trzeba drzeć mordę, bluzgać na cały regulator tak, że każdy szewc spaliłby się ze wstydu, sikać w krzakach gdzie popadnie i zaczepiać ludzi? Poziom intelektualny studentów sięgnął dna, mam nadzieję, że to mniejszość tak dokazuje a większość się za nich wstydzi ^^

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. weron #1093873 | 31.174.*.* 24 maj 2013 00:26

   Niech uwm dalej zaprasza arabów do naszego kraju/miasta a będzie tak jak w londynie: http://www.youtube.com/watch?v=AFZCT9KHv kA&feature=youtu.be

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. pan #1093871 | 89.228.*.* 24 maj 2013 00:25

   Po przeczytaniu tych komentarzy widzę, że najchętniej dużo osób kazałaby tym biednym studentom siedzieć i tylko się uczyć, a przecież nie o to chodzi. Wystarczy wprowadzić zakaz picia alkoholu podczas parady i trzymać jakiś poziom. Impreza trwa 4 dni, jeszcze spokojnie można się napić, ale podczas parady można sobie darować. I nie będzie tyle negatywnych komentarzy w kierunku studentów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. observer #1093627 | 88.156.*.* 23 maj 2013 20:32

    http://student.wm.pl/43871-156261,Parada -Studentow-Kortowiada-2013,1083041.html? elita polskiej "yntelygencji" Tylko patrzeć, głupku, jak będę z Ciebie memy na demotywatorach robić :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. UWM wymiata #1093594 | 81.190.*.* 23 maj 2013 20:05

    zazdrośniku z niby polityki zazdrościsz.... masz tyle wspólnego z Politechniką co świnia z siodłem. Jesteś zwykły drewniany Pinokio!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. PolitechnikaWWA #1093591 | 31.174.*.* 23 maj 2013 20:02

     Przyszli bezrobotni się bawią, a ich uczelni nie ma w rankingach: http://szkoly.wprost.pl/ gdzie uwm, gdzie uwm hahaha

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Janosik #1093547 | 81.190.*.* 23 maj 2013 19:17

     Żałosne są komentarze, ale tych, którzy bronią "studentów". Niech się bawią, ich święto i inne bajki. Na filmikach widać nie zabawę, ale grupowe picie. Praktycznie każdy ma browara w ręku, co który już nieźle wstawiony. Do cholery jasnej czy ta przyszła yntelygencja nie potrafi bawić się bez picia???. Teraz popieracie pijących studentów, później będziecie popierać pijanych kierowców.!!!. Ja nie zabraniam się bawić, ale to nie jest zabawa to jest zezwierzęcenie. Grunt żeby było super wyje...., jak to jeden "sztudent" ma na koszulce. Język z rynsztoka, zachowanie poniżej krytyki. Dziś już nie ma prawdziwych studentów i prawdziwego studiowania. Dziś mamy atrapę studenta i picie do upadłego zamiast studiowania. Smutne to, ale prawdziwe:(.

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. mega #1093520 | 46.186.*.* 23 maj 2013 18:55

     Niech piją, co chcą, ale po co demolować przystanki? Dziewczyny nigdy nie były tak łatwe. Pozwólcie, aby chłopcy Was zdobywali.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    4. ... #1093512 | 46.134.*.* 23 maj 2013 18:44

     Ach, te korki... Czemu parada ruszyła tak wcześnie? Zawsze bylo gdzies o 12.00, a tu kurde nie bylo jak przejechać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    5. dekadencja #1093509 | 79.191.*.* 23 maj 2013 18:41

     Za degradację nauki i etosu inteligencji polskiej towarzystwo wzajemnej adoracji zwane "kadrą uczelnianą" powinno siedzieć w kryminale. To kryminał dawać dyplomy magistra takim burakom!

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    6. absolwent #1093464 | 46.186.*.* 23 maj 2013 17:38

     impreza powinna byc dla studentow ew absolwentow inaczej bedzie wam sie obrywac za dresy gimbaze i inna patole macie stowazyszenia studenckie dzialajcie, prawda jest taka ze kortowiada jest malo istotna wazne sa zarobki uwierzcie ani prezydentowi miasta ani rektorowi nie chodzi o wasza przyjemnosc i zabawe

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    7. Yyyyhhh... skupiam się :))) #1093459 | 31.61.*.* 23 maj 2013 17:34

     Zobowiązuję się zaliczyć czteropak studentek - w ramach Kortowiadyt :)

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    8. sd #1093430 | 46.134.*.* 23 maj 2013 16:51

     Wiocha.pl

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    9. malinowy nos #1093428 | 109.28.*.* 23 maj 2013 16:46

     Pozdrawiam wszystkie internetowe trolle oraz mieszkańców którym przeszkadzały dzisiaj piwo i hałasy w centrum Olsztyna.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    10. cox #1093416 | 83.18.*.* 23 maj 2013 16:33

     dziewczyny bez piwa są ok, a z piwem to pijaczki

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    11. student #1093409 | 31.174.*.* 23 maj 2013 16:26

     Grzymowicz mam nadzieje że słyszałeś co ci powiedziałem pod ratuszem : Gdzie obwodnica!!!!!!!!!!!!!!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    12. Student #1093408 | 83.28.*.* 23 maj 2013 16:24

     Widać jak niektórym żal dupę ściska. Przepełnia Was ludzie zazdrość. Też kiedyś byliście młodzi i chcieliście się bawić. Studiuje kierunek techniczny. Mam sporo nauki w ciągu semestru, więc nie mam praktycznie czasu na imprezy. Kortowiada to jedyny czas gdy można się dobrze bawić, "wyluzować" bo za 2 tyg. sesja więc zaraz po imprezie trzeba znowu zacząć zakuwać. Więc dajcie się studentom wybawić przez te parę dni, bo to tylko się dobywa raz w roku. A co do samej Kortowiady to uważam ,że powinna być to impreza zamknięta ze wstępem wolnym dla studentów i absolwentów UWM, a dla gości wstęp. np. 20 zł. Bo tak zjedzie się kupa pijaków, gimbusów, dresów i małolat bez żadnej kultury. A później narzekacie i tylko obrażacie studentów. Studenci tutaj nie są wcale winni tylko ta cała pozostała hołota, która się zjedzie.

     Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. xyz #1093388 | 79.184.*.* 23 maj 2013 15:58

      co za hołota, zero kultury.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     2. ja. #1093372 | 178.42.*.* 23 maj 2013 15:40

      ktos tu chyba zazdrosny jest, że tyle negatywnych komentarzy :) starość nie słuzy co?;;]

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     3. P. #1093353 | 81.190.*.* 23 maj 2013 15:27

      Filmiki z parady powinny posiadać pasek "Materiał filmowy zawiera lokowanie produktów" - głównie Żywiec i Lech. Pozdrawiam studentów. Życzę Wam udanej zabawy.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     4. mly900 #1093348 | 83.24.*.* 23 maj 2013 15:25

      Warto zwrócić uwagę na filmiki.Bardzo ciekawe.Studenci nawet nie są w stanie doczekać imprez w Kortowie. Warto według nich pokazać się być może przyszłym pracodawcom z piwkiem w ręce.Ładnie przyszła inteligencja wygląda.Tylu studentów na paradzie z piwem w ręce przed mieszkańcami Olsztyna to już ŻENADA.

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. hhh #1093285 | 83.9.*.* 23 maj 2013 14:35

       powinna komuna wrócić i zomo być na ulicach to by ucichła ta hołota

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. żak #1093275 | 83.14.*.* 23 maj 2013 14:25

       za moich czasów( studia 1977-1982) też się w akademikach i na kortowiadzie duzo piło i wydawało się że z tych ludzi wyrosną lumpy, a życie pokazało że wyrośli na zacnych ludzi których teraz szanujemy i mają wiele do powiedzenia

       Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. Macie władzę!!! #1093261 | 83.3.*.* 23 maj 2013 14:13

        Studenci!!! CO?? STADION !!! Przecież macie władzę :))

        ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        1. mastenta #1093255 | 88.156.*.* 23 maj 2013 14:08

         Bardzo mi się podobała parada, radość, szaleństwo. Młodość ma swoje prawa. Uśmiech sam pojawił się na twarzy i zazdrość też.Chętnie bym dołączyła. W tych trudnych czasach, dobrze, że młodzi ludzie potrafią coś zorganizować przy tym dobrze się bawić. Potem jest już szaro. Praca, dom, praca albo gorzej nie ma pracy nie ma domu i nie ma zabawy - jest pustka i tak wygląda szarość życia . Także bawcie się dobrze. Zazdroszczę. Dobrej Zabawy.

         Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

         1. porsche panamera #1093247 | 88.156.*.* 23 maj 2013 13:59

          pozdrowienia dla przyszlych bezrobotnych:)

          Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. hitmn #1093246 | 83.24.*.* 23 maj 2013 13:57

           Łyno nadchodzimy

           ! - + odpowiedz na ten komentarz

          2. gd #1093245 | 212.160.*.* 23 maj 2013 13:57

           ja na Kortowiadę się wybieram to i niech Kortowiada nie przyłazi na moje osiedle!

           Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          3. gość #1093242 | 83.28.*.* 23 maj 2013 13:54

           Kortowiada to reklama różnego rodzaju piwa

           ! - + odpowiedz na ten komentarz

          4. gosc #1093237 | 83.28.*.* 23 maj 2013 13:51

           Czy to takie zabawne być z piwem - dno

           Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          5. gd #1093234 | 212.160.*.* 23 maj 2013 13:50

           Studenci opanowali Kortowo. Głośno i wesoło w całym miasteczku studenckim. I niech tak zostanie aż do niedzieli. Zero zadym poza Kortowem.

           ! - + odpowiedz na ten komentarz

          6. iks #1093209 | 88.156.*.* 23 maj 2013 13:24

           Klucz dostaliście i już go Arbuzowi nie oddawajcie!!!

           Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          7. studentka #1093202 | 81.190.*.* 23 maj 2013 13:17

           nie twierdzę, że nie można się bawić bez piwa czy innych napojów wyskokowych. Ale kazdy sam sobie wybiera jak i "z czym" się bawi. Dajcie im spędzić Juwenalia ( a więc dni studentów, z tego co pamiętam :D ) tak, jak oni tego chcą. Wcale kiedyś nie było inaczej, tylko wy wszyscy byliście młodsi i wam odpowiadała taka zabawa. A jeśli w tym momencie nie odpowiada (nie wiem, nie wnikam) to wasza sprawa, ale nie trzeba czepiać się innych! Niech robią co chcą, nikomu nie robią krzywdy. A jeśli gorszy was to- to nie musicie tam być i świętować z nimi. Każdy ma wybór

           Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

           1. absolwentka #1093191 | 79.187.*.* 23 maj 2013 13:06

            na koszulce:"mam wy..ne"...świadczy o kulturze studenta,panienek ,fotografa i dziennikarza ,który to pokazuje ogółowi! żenada

            Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

            1. gd #1093186 | 212.160.*.* 23 maj 2013 13:03

             Większość Juwenalni w kraju to 1-2 dni a tu cały tydzień.

             Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

             1. do gcyk i co p[ójdziesz na KULT??? #1093160 | 193.46.*.* 23 maj 2013 12:45

              powodzenia Ci zycze, tekst rektora ze sa przykladem dla całej Polski?? dobrze wie jaki ma poziom na uczeli patrz zdjecuie z galerii nr 11 i dalej brnie w ta obłude to jest dopiero żenada

              Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             2. do gcyk i co p[ójdziesz na KULT??? #1093159 | 193.46.*.* 23 maj 2013 12:45

              powodzenia Ci zycze, tekst rektora ze sa przykladem dla całej Polski?? dobrze wie jaki ma poziom na uczeli patrz zdjecuie z galerii nr 11 i dalej brnie w ta obłude to jest dopiero żenada

              ! - + odpowiedz na ten komentarz

             3. zdegustowany #1093154 | 88.156.*.* 23 maj 2013 12:42

              "Rektor przekazał im klucze, życząc udanej zabawy. Dodał, że studenci z Olsztyna mogą być przykładem dla całego kraju, jak się dobrze bawić" No świat zwariował! Banda pijaków na paradzie, a gdzie do niedzieli.

              Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. qcyk #1093152 | 88.156.*.* 23 maj 2013 12:38

               Ludzie opanujcie się, mają swój czas niech się wybawią. Zapomniał wół jak cielęciem był a jak nie interesują cię koncerty, to daj się bawić innym. Ja nie pcham nosa w twoje hobby o ile ja masz (jeden z drugim), jak lubię posłuchać koncertów, więc tam idę. Jaka zawiść w was ludzie, rzygać się chce.

               ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

               1. zdjęcie nr 11 mówi samo za siebie #1093146 | 193.46.*.* 23 maj 2013 12:35

                zdjęcie nr 11 mówi samo za siebie, cóż Panie prezydencie wybroń pan poziom tej imprezy teraz

                Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               2. do Absolwentka 2005 #1093143 | 212.160.*.* 23 maj 2013 12:34

                8 lat było tak samo jak dziś tylko byłaś o 8 lat młodsza i było OK. A teraz jesteś już "stara" i jest BEE.

                Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. hmmmmm #1093142 | 88.156.*.* 23 maj 2013 12:34

                 Ciekawe czy Grzymowicz posprząta ZASZCZANE klatki w blokach na WARSZAWSKIEJ i posesje niech weźmie na siebie trochę odpowiedzialności za to stado

                 Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                2. ejsidisi #1093131 | 83.28.*.* 23 maj 2013 12:27

                 kiedys to byla kortowiada same gwiazdy wielkiego formatu graly metalika ,dzudas prist ,ajron mejden kanibal korps a teraz smieszny kulcik

                 Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                 1. Absolwentka 2005 #1093110 | 95.160.*.* 23 maj 2013 12:10

                  Załosne. Jeszcze kilka lat temu był jakis poziom i kultura a teraz bydło i brak jakichkolwiek zasad i kultury.

                  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                  1. ONA TAŃCZY DLA MNIE #1093104 | 193.46.*.* 23 maj 2013 12:06

                   ELITA NASZEGO NARODU JAKO ABSOLWENT POWIEM JASNO UPADEEEEEEKK

                   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  2. Yyyhhh, skupiam się ... !!! #1093100 | 88.156.*.* 23 maj 2013 12:05

                   W konkurencji, kto dalej rzygnie - wygrał Kaziu Smoliwąs z Kopydłówki, z wynikiem 7,5 m (ten student rzygał po knedlach i kapuście). Damy w tej konkurencji dorzygały do 5 metrów, wygrała gruba Halinkaz Humana.

                   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  3. do studentka #1093095 | 46.113.*.* 23 maj 2013 12:01

                   dlaczego dobra zabawa jest utożsamiana z chlaniem piwa ? gwarantuje , że można się bawić dobrze bez wspomagaczy

                   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                   1. Hycel #1093090 | 88.156.*.* 23 maj 2013 11:57

                    Ziomki!!! Na Kortowo!!! Zatorze, Jaroty dym... ...dentki!!!

                    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   2. k. #1093087 | 5.172.*.* 23 maj 2013 11:56

                    tragedia na drogach.... stoimy w korkach na ulicach wokół waszych przemarszów, nie jedna ulica , zjeżdżam z jednej i wlokę się na kolejnej

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   3. studentka #1093070 | 81.190.*.* 23 maj 2013 11:45

                    wiecie co? jak wam się ta parada nie podoba, to po prostu na nią nie patrzcie, i nie piszcie głupich komentarzy. Studenci się tak bawią RAZ DO ROKU więc dajcie sobie na spokój i darujcie głupie teksty w stylu "chołota". Ciekawe czy wszyscy wielcy krytycy jeszcze z rok czy dwa lata temu sami nie szli w tej paradzie i jak to mówią nie "chleli piwska przed południem". Opanujcie się i dajcie się bawić innym, skoro wam się taka zabawa nie podoba. Przejdą, pójdą sobie i nie bedziecie musieli juz im zazdrościć! :D

                    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

                    1. heheh starzy po 30???ABSOLWENT #1093053 | 193.46.*.* 23 maj 2013 11:31

                     to my po 30 zyjemy naprawde ty masz tylko na wino i i nic nie rozumiesz, po drugie nie pyskuj smarkaczu i załóz majtki na tyłek nie na głowe, po trzecie to impreza dla STUDENTÓW nie dla młodych z kądśtam, KORTOWIADA TYLKO DLA STUDENTÓW wtedy nie bedzie tyle nażekania

                     Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                     1. dasda #1093034 | 46.113.*.* 23 maj 2013 11:09

                      odnośnie tego, że każdy ma piwo to bierze się stąd , że w domu rodzice nie pozwalali a teraz gdy pojechali na studia i rodziców nie ma to dla nich wielka duma , że są tacy dorośli że się piwa mogą napić. Fajnie , że jest kortowiada, niech się bawią ale fajnie by było gdyby ludzie przychodzili się bawić ,a nie pić

                      Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                     2. deszczu,spadnij ulewą #1093022 | 89.228.*.* 23 maj 2013 10:57

                      niech chociaż sikają pod drzewami a nie gdzie popadnie ,mogli by też zbierać swoje puszki a nie zostawiać na drodze.

                      Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                      1. z roku na rok coraz gorzej #1093018 | 81.190.*.* 23 maj 2013 10:54

                       Kiedyś obowiązywała jakaś kultura. A teraz, idzie takie bydło, i już chleje przed południem. Widać nawyk po rodzicach, z domu wynieśli. To nie Studenci. To jakaś hołota

                       Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      2. ja #1093014 | 89.228.*.* 23 maj 2013 10:51

                       biedronka na piwie zarobi....

                       Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      3. m #1093010 | 89.228.*.* 23 maj 2013 10:49

                       To już nie ta sama Kortowiada co kiedyś...

                       Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                       1. deszcz by sie przydał #1093000 | 193.46.*.* 23 maj 2013 10:45

                        deszcz by sie przydał

                        Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                        1. zniesmaczony #1092990 | 213.238.*.* 23 maj 2013 10:39

                         nie wiem, co napisać?..

                         ! - + odpowiedz na ten komentarz

                        2. Ulrich von Jungingen #1092986 | 88.156.*.* 23 maj 2013 10:36

                         Pogański kraj,pogańskie obyczaje............

                         ! - + odpowiedz na ten komentarz

                        3. cień #1092971 | 23 maj 2013 10:20

                         pochód jak za dawnych czasów tylko zamiast szturmówki puszka piwa..nic sie nie zmieniło prócz tego ,że Lenina na ambonie zastąpił Lech...

                         Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                         1. Lxx #1092961 | 178.36.*.* 23 maj 2013 10:05

                          Kortowiada ok. Ale czy zauważyliście, że wielu studentów w tym pochodzie niosło i piło piwo (zdjęcia). Chyba to lekka przesada. Wyobrażam sobie co bezie się tam działo za kilka godzin. Wg mnie to jest chore.

                          Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                          1. Po studiach #1092940 | 83.9.*.* 23 maj 2013 09:48

                           Niech się bawią póki mogą, po studiach będą maszerować podobnie tylko, że w proteście przeciw bezrobociu bo większość z nich taki wał znajdzie pracę. Może do tej pory rząd podniesie najniższą krajową do 1700...

                           Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                           1. bolo #1092900 | 89.228.*.* 23 maj 2013 09:04

                            hej dziewczyny w góre biusty, oto nadszedł dzień rozpusty !!!!!!!!!!!

                            Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                            1. zółty beret #1092890 | 77.252.*.* 23 maj 2013 08:53

                             po co im te klucze ?

                             ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                             1. sołtys #1092889 | 88.156.*.* 23 maj 2013 08:52

                              Świat zwariował,wiocha przejmuje władzę nad miastem!

                              Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                              1. CEZAR #1092887 | 89.228.*.* 23 maj 2013 08:48

                               Gdzie jesteś krzykaczu wyrzucony z polibudy? Nie możemy się doczekać!

                               ! - + odpowiedz na ten komentarz

                              2. absolwent #1092875 | 193.46.*.* 23 maj 2013 08:33

                               studenci?? juz wczoraj na podgrodziu jacys debile darli mordy, moglui krzyczeć ludzie przyjechałem z małej wiochy juz jestem tutaj ale jest fajnie o ranyyyyyyy

                               Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)