200 tysięcy zł dla najzdolniejszych studentów

2013-05-15 17:20:04 (ost. akt: 2013-05-15 17:09:25)
200 tysięcy zł dla najzdolniejszych studentów

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dwieście tysięcy na początek i co miesiąc dwa i pół tysiąca, takie wsparcie od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostali dziś najzdolniejsi młodzi studenci. Minister Barbara Kudrycka wręczyła 89 Diamentowych Grantów. To nagroda dla wybitnie zdolnych studentów po licencjacie.

Wszyscy prowadzą już badania naukowe. Mają szerokie pole do popisu. Tegoroczni laureaci między innymi sprawdzają różne procesy społeczne i szukają leków na raka.

Dzięki Diamentowemu Grantowi mają także dodatkową korzyść, mogą bez magistra uzyskać tytuł doktora- mówi minister Barbara Kudrycka. Dlatego zdaniem szefowej resortu nauki to wyróżnienie jest dla tych "najbardziej oryginalnych".

Oni już prowadzą badania naukowe, których nie powstydziliby się starzy naukowcy - podkreśla minister Barbara Kudrycka Anna Kornakiewicz z Wojskowego Instytutu Medycznego, chce stworzyć lek, który uratuje życie chorym na nowotwór nerek.

W rozmowie z IAR mówi, że interesują ją takie badania, które dają korzyść ludziom. Poszukiwania leku w onkologi są długie - dodaje. W ramach Diamentowego Grantu będzie się zajmować pierwszymi testami.

Diamentowy Grant przyznano po raz drugi. Minister Barbara Kudrycka zapowiada, że co roku nagrodzonych nie będzie więcej niż stu. Po to, by zawsze wyróżniać tych szczególnie zdolnych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB