Kortowiada 2013 coraz bliżej!

2013-03-15 21:45:24 (ost. akt: 2013-03-15 16:16:24)
Kortowiada 2013 coraz bliżej!

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Trwają przygotowania do tegorocznej Kortowiady. Wiadomo już, że na Górce Kortowskiej zobaczymy happysad, a zabraknie Eneja. Ruszyła też Liga Wydziałów, w ramach której wydziały naszego uniwersytetu będą walczyć o miejsce podczas parady.

Kortowiada odbędzie się w dniach 23-26 maja. Na olsztyńskie juwenalia czekają nie tylko studenci, ale mieszkańcy całego miasta. Organizatorzy nie przedstawili jeszcze szczegółowego programu imprezy, ale już zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat tego, czego możemy się spodziewać w tym roku.


Górka Kortowska bez Eneja

Największym zainteresowaniem cieszą się koncerty odbywające się na górce w Kortowie. W internecie aż huczy od postów użytkowników, którzy z niecierpliwieniem wypytują o zespoły. Gorącą dyskusję wśród internautów wywołała też wiadomość, że Enej nie pojawi się na scenie. Spekulacje były różne, jednak sama formacja wydała oficjalne oświadczenie. Zespół tłumaczy swoją decyzję tym, że nieprzerwanie od 8 lat jest gościem Kortowiady, co może być nużące dla jej uczestników. Słysząc wiele głosów niezadowolenia Enej zadecydował zrobić sobie rok przerwy. Tak więc słynnego hymnu Kortowiady po raz pierwszy nie usłyszymy na żywo.

Poznaliśmy już pierwszą gwiazdę, jaka pojawi się na scenie. Będzie to grupa rockowa happysad, która cieszy się popularnością w całym kraju. Ich ostatnie dwie płyty, "Mów mi dobrze" (2009) i "Ciepło/Zimno" (2012), pokryły się złotem. Kolejne zespoły organizatorzy ujawnią w poniedziałek około godz. 18:00. Łącznie na tegorocznej Kortowiadzie ma wystąpić ponad 50 wykonawców.

W zeszłym roku w ramach Koncertu Rozmaitości i Mega Koncertu wystąpiły popularne formacje, znane od ponad 25 lat. Były to T. Love, Perfect oraz Kukiz i Piersi. Nie zabrakło też znanych i lubianych z krótszym stażem istnienia - Afromental, Indios Bravos, Perfect, czy Luxtorpeda.


Ruszyła Liga Wydziałów

Rada Samorządu Studenckiego ogłosiła start Ligi Wydziałów. 16 wydziałów UWM bierze udział w 5 konkurencjach - Belfer Roku, Góra Grosza, Nakrętki, Sport i Laser Tag. Studenci biorący udział w rozgrywkach zdobywają punkty na konto swojego wydziału. Ten, który zdobędzie ich najwięcej otrzyma najlepsze miejsce podczas parady, która odbędzie się w pierwszy dzień studenckiego święta.

Belfra Roku 2012 poznaliśmy dwa miesiące temu. Został nim dr Sławomir Kulesza z Wydziału Matematyki i Informatyki. Dzięki tej konkurencji WMII zajmuje pierwsze miejsce na liście. Wszystko może ulec zmianie, bo pozostałe konkurencje nadal trwają. Szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć na stronach samorządu studenckiego wybranych wydziałów.


Inne rozrywki

Na Kortowiadzie nie zabraknie imprez znanych z poprzednich lat. Już dzień przed oficjalnym rozpoczęciem Kortowiady, uczelniane akademiki będą zaskakiwały swoim wystrojem. Tematem przewodnim zeszłorocznej walki był sport. Zwycięzcami zostali studenci z DS 4.

Pierwszego dnia juwenaliów atmosferę rozgrzeją najpiękniejsze studentki naszego uniwersytetu. Konkurs Wenus Show odbędzie się w godzinach popołudniowych na parkingu przy Centrum Konferencyjnym. W jednej z konkurencji kandydatki na miss UWM zaprezentują się w krótkich scenkach teatralnych. W tym roku tematem będzie świat gier. Laureatką Wenus Show 2012 została Urszula Jankowska z Wydziału Teologii, która prócz głównego tytułu zdobyła także tytuł Miss najładniejszych włosów.

Znane są tematy scenek Boju Wydziałów. W tym roku będą to: "Chyżo przez polany..." oraz "Nie każdy chłop z widłami to Posejdon". Drugi z nich dotyczy boju z udziałem dziekanów poszczególnych wydziałów. Stałymi punktami imprezy będą też: turniej gier komputerowych i rywalizacja między akademikami.

Kortowiada prócz konkursów oferuje też inne rozrywki. W dniach imprezy na kortach tenisowych niedaleko Jeziora Kortowskiego staną namioty, w których będzie można tańczyć do białego rana. Dookoła nie zabraknie sklepików z różnego rodzaju przedmiotami, które urozmaicą nasz wizerunek w ten wyjątkowy weekend. W niedzielę tradycyjnie wszyscy studenci, którzy zjawią się rano na plaży kortowskiej będą mogli posilić się specjalnie przygotowanym śniadaniem.

SK


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krzysiu #2009669 | 83.31.*.* 12 cze 2016 18:09

  Jak ci smutno jak ci źle DEPRESINU najedz się

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. q #1067945 | 83.9.*.* 27 kwi 2013 10:57

  Enej wielkie ku*** gwiazdy jednego hitu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kortowiada 2013 coraz bliżej! #1026866 | 46.205.*.* 18 mar 2013 11:51

  impreza dla gimbusów i karków z miasta....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. :/ #1024757 | 83.31.*.* 16 mar 2013 00:25

   Happysad, jakkolwiek nie gra, pisze się z dużej litery. Zainwestujcie w korektora, nawet trzech.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)