Wydział Humanistyczny UWM świętuje już po raz piąty

2011-05-09 00:00:00

Przez najbliższy tydzień władzę nad wydziałem humanistycznym mają studenci. Powalczą z wykładowcami w turniejach sportowych, poprowadzą za nich zajęcia i upieką kiełbaskę na ognisku. Tak humaniści będą świętować V Dni Humana.

— W programie są ciekawe wydarzenia. Każdy student znajdzie coś dla siebie — mówi Mateusz Jaworski, student dziennikarstwa.
Organizatorzy przygotowali dla studentów i wykładowców wiele imprez. Każdy chętny może wziąć udział w jednym z wielu wykładów. Wykładowcy zamienią się rolami ze studentami. Wojciech Gaweł, Izabela Komoszyńska i Magdalena Ochmańska poprowadzą wykłady w języku angielskim.
Wieczorem na studentów czeka gorąca atrakcja. Na "Przystani" nad jeziorem Kortowskim odbędzie się ognisko, pokaz walk rycerskich i koncert zespołów Mean Beavers i Neura.

Zainteresowani będą mogli posłuchać także prezentacji kół naukowych, obejrzeć bój kierunków lub wziąć udział w turniejach sportowych. W środę rozpocznie się turniej piłki nożnej. Studenci zagrają przeciw sobie, a najlepsi zmierzą się w finale z drużyną wykładowcą.
Oprócz zawodów sportowych, będzie można także obejrzeć "FFilm", niezależną produkcję olsztynianina Tomasza Wolszczaka. Duże zainteresowanie wzbudza występ Grupy AKME, która przedstawi spektakl w języku rosyjskim pt. "Jeden dzień z życia armi...".

Dni wydziału humanistycznego połączono z obchodami Dni Afryki w Olsztynie. W czwartek w sali rady wydziału odbędzie się maraton filmowy "Afrykamera". — Nie znam żadnych filmów z tamtych rejonów. To będzie ciekawe, poznać inną kulturę — wyjaśnia Wojciech, student dziennikarstwa.

Dni wydziału humanistycznego zakończą się w przyszły poniedziałek, spotkaniem z redaktorem Wojciechem Jagielskim, który opowie o Afryce w stosunkach międzynarodowych. Wstęp na wszystkie imprezy wolny
Marcin Wójcik

Pełen rozkład imprez KLIKNIJ w zdjęcie!Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.