W sobotę w samo południe spod mostu przy ul. Tuwima w Olsztynie kilkuset nurków puści się z prądem. To już VII Skorpenowy Spływ Łyną.
Skorpenowy Spływ Łyną z klubowo–środowiskowej imprezy stał się największym przedsięwzięciem nurkowym w Polsce i najważniejszym spływem w kalendarzu imprez wodnych. W 2009 roku w spływie uczestniczyło ponad 200 osób. Imprezę organizuje Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena.
Trasa spływu pozostaje tradycyjnie bez zmian. Start w samo południe w okolicy mostu przy ulicy Tuwima, a meta przy kładce za Mostem Jana na Olsztyńskiej Starówce.
Płetwonurek ubrany w dowolny skafander i rękawiczki oraz maskę, fajkę i płetwy, powinien pokonać ten dystans w ok. 1 godzinę i kwadrans.
Każdy może wziąć udział w spływie. Wystarczy pisemne oświadczenie o stanie zdrowia.
Więcej informacji na stronie www.skorpena.olsztyn.pl
Trasa spływu pozostaje tradycyjnie bez zmian. Start w samo południe w okolicy mostu przy ulicy Tuwima, a meta przy kładce za Mostem Jana na Olsztyńskiej Starówce.
Płetwonurek ubrany w dowolny skafander i rękawiczki oraz maskę, fajkę i płetwy, powinien pokonać ten dystans w ok. 1 godzinę i kwadrans.
Każdy może wziąć udział w spływie. Wystarczy pisemne oświadczenie o stanie zdrowia.
Więcej informacji na stronie www.skorpena.olsztyn.pl
