Syf, brud, pogubione majtki

2010-05-20 00:00:00

Student: Kortowiada to kolejna okazja, by trochę ponarzekać. Na studentów, oczywiście, którzy nic innego nie robią oprócz picia, uprawiania seksu, bójek i kradzieży.

Zabawa w Kortowie trwała cztery dni. Dla większości studentów to za krótko, dla niektórych osób - stanowczo za długo.

Kortowiada to kolejna okazja, by trochę ponarzekać. Na syf, brud, na pogubione majtki. I na studentów, oczywiście, którzy nic innego nie robią oprócz picia. Brudno owszem jest, ale są też ludzie, którzy potem to wszystko sprzątają.

Dziwne byłoby, gdyby po tak ogromnej liczbie osób nie pozostało żadnego papierka, czy puszki. Zgubiona bielizna? Myślę, że jest to mocno przesadzone stwierdzenie (które zresztą przeczytałam na jakimś forum), a jeżeli ktoś chce widzieć w tym podtekst seksualny, to po prostu go zobaczy.

I wreszcie alkohol. Tylko któż z nas nie był choćby na jednej imprezie z alkoholem? Ludzie wysuwający takie argumenty przeciwko Kortowiadzie są zapewne niepijący, żyjący w celibacie i silnie popierający postulaty ekologów... Jakoś trudno w to uwierzyć.

Podczas czwartkowej parady nie tylko studenci pokazali, że można i trzeba dobrze się bawić. Także duża część mieszkańców zatrzymała się na parę minut, by popatrzeć na przechodzących ulicami miasta studentów wykrzykujących hasła promujące poszczególne wydziały.

Ludzie robili zdjęcia, kręcili filmy, machali z okien swoich domów. Hałas i tłum im nie przeszkadzał. Bo w końcu co w tym złego, by choć na chwilę oderwać się od zwykłej codzienności?

Następne dni, to już koncerty i wydarzenia odbywające się w Kortowie. Jest to impreza otwarta, dlatego gromadzą się tam nie tylko studenci. Niektórzy jednak tego nie rozumieją i generalizując stwierdzą, że Kortowiada to nic więcej, jak okazja dla olsztyńskich studentów do upicia się, uprawiania seksu, bójek i kradzieży.

Czytając i słysząc te wszystkie komentarze na temat studentów i Kortowiady aż chce się powiedzieć: „Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.”

Studentka
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.