Studenci żegnają się z DS 12. Co z Luzakiem?

2011-05-06 00:00:00

W czerwcu studenci opuszczą Dom Studenta 12 przy ul. Niepodległości. Od września lokal stracić może mieszczący się przy akademiku klub studencki Luzak. Ich miejsce być może zajmie administracja uczelni.

Chociaż remonty leżącego niemal w centrum miasta Domu Studenta 12 nie zaczną się przed 2013 rokiem to już w czerwcu mieszkańcy będą zmuszeni pożegnać się z akademikiem.

- To z powodu opinii straży pożarnej. Ze względów bezpieczeństwa musi powstać dodatkowa klatka – tłumaczy prof. Józef Górniewicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na swoją kolej do odnowienia „dwunastka” będzie musiała jeszcze poczekać. W pierwszej kolejności wyremontowane zostaną „dziewiątka” i „siódemka”.

- Remont DS 12 zacznie się prawdopodobnie w czerwcu 2013, a budynek powróci do pierwotnej funkcji po roku – dodaje rektor. Nie znaczy to jednak, że przez ten czas budynek nie będzie używany.

- Planujemy wykorzystać go do celów administracyjnych. Wydział Nauk Społecznych musi zwolnić dwa piętra. Możliwe, że w akademiku pojawią się tymczasowe dziekanaty – wyjaśnia Górniewicz. W związku z nową funkcją budynku wkrótce z Niepodległości może zniknąć popularny Luzak. Na razie właściciele klubu nie okazują zaniepokojenia - Czekamy na pismo od Fundacji ŻAK. Na razie nic nie dostaliśmy, więc sprawa jeszcze nie jest rozstrzygnięta – mówi Michał Sokołowski, menedżer Luzaka.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.