Studenci zamierzają pobić rekord Guinnessa na Kortowiadzie

2011-05-05 00:00:00

Największa wieża z plastikowych butelek. Podczas Kortowiady 2011 Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego wraz ze studentami podejmie próbę pobicia Rekordu Guinnessa.

Próba bicia rekordu odbędzie się w niedzielę 22 maja na Plaży Kortowskiej. Polegać ono będzie na zbudowaniu największej na świecie rzeźby z butelek plastikowych.

Dotychczasowy rekord ustanowiono w sierpniu 2010r. w Szwecji. Zbudowano tam żyrandol liczący 1043 butelki. Zamierzamy pobić ten wynik! Studenci już dziś mobilizują się w akademikach i przeprowadzają zbiórki butelek, by w maju udało nam się zostać rekordzistami!

Przedsięwzięcie Samorządu Studenckiego wiąże się ze wspieraniem ekologii oraz recyklingu na terenie kampusu studenckiego. Pragnąc podkreślić znaczenie dbania o środowisko, przeprowadzamy zbiórkę plastikowych butelek, które po próbie pobicia rekordu zostaną przekazane do recyklingu. Stanowi to zarazem znakomitą promocję zarówno dla naszego miasta jak i regionu.

W celu promocji ekologii wśród studentów UWM, a także mieszkańców miasta, podczas próby pobicia Rekordu Guinnessa zaproszeni zostaną obserwatorzy i media.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.