Zwierzęcy Big Brother pomaga studentom w nauce

2017-01-10 19:31:11 (ost. akt: 2017-01-10 17:14:29)
Żubry podczas karmienia

Żubry podczas karmienia

Autor zdjęcia: Lasy Państwowe

Kawa i energetyki jako wspomagacze podczas sesji to już przeszłość. Teraz studentów do nauki motywuje król puszczy. Życie żubrów z Puszczy Białowieskiej na żywo transmitują Lasy Państwowe.

Żubry online, czyli transmisja z życia króla puszczy na żywo to od kilku lat prawdziwy hit internetu. Dziennie leśne życie żubrów ogląda ok. kilka tysięcy osób, jednak w okolicach sesji ruch na stronie znacznie się zwiększa. Wtedy zwierzęcy Big Brother ma ponad 30 tys. widzów dziennie. Większość z nich to studenci, którzy sprawdzają, co słuchać u żubra podczas przerw w nauce. A u żubra słychać sporo, bo transmisja prosto z polany potrafi być bardziej emocjonująca niż najlepszy film akcji.

Przykładem jest atak watahy wilków na stado żubrów, który miał miejsce w nocy z 4 na 5 stycznia i który do tej pory obejrzało ponad 1,1 mln osób. Filmik pokazujący triumf króla puszczy został umieszczony na stronie prowadzonej przez pracowników Lasów Państwowych. To właśnie ich pomysłem było stworzenie Żubrów online.

Projekt podglądania żubrów na żywo powstał kilka lat temu po sukcesie Bielików online. Dzięki tego typu projektom ludzie mogą oglądać życie dzikich zwierząt.

"Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu" - czytamy na stronie Lasów Państwowych.

Transmitowanie zwierząt na żywo nie jest jednak niczym nowym. Takie projekty były już wcześniej i cały czas są realizowane. Pasjonaci dzikiej przyrody mogą więc pooglądać jeszcze m. in. pandę z Zoo w San Diego.

Oglądacie żubry podczas podczas sesji?

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB