Prof. Blarr otrzyma tytuł doktora honoris causa UWM

2016-10-06 12:59:10 (ost. akt: 2016-10-06 13:00:27)
Prof. Blarr otrzyma tytuł doktora honoris causa UWM

Autor zdjęcia: UWM Olsztyn

Decyzją Senatu UWM tytuł doktora honoris causa otrzyma prof. Oskar Gottlieb Blarr, niemiecki muzyk, kompozytor, organista. Uroczystość nadania już w przyszłym tygodniu.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego profesorowi Blarrowi odbędzie się 14 października (piątek) o godz. 17 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Wniosek o uhonorowanie profesora tytułem złożyły władze Wydziału Nauk Społeczych UWM. Jak podaje olsztyńska uczelnia, Oskar Gottlieb Blarr pochodzi z Sędławek. Jest propagatorem muzyki Feliksa Nowowiejskiego, uczniem Krzysztofa Pendereckiego. Wielokrotnie koncertował w wielu kościołach naszego regionu.

Z jego inicjatywy odnowiono wiele zabytkowych organów na Warmii i Mazurach.

Źródło: UWM Olsztyn

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bolo #2081851 | 37.8.*.* 6 paź 2016 16:28

    co? to to jeszcze na poważnych uczelniach są wydziały nauk społecznych? toż to = BEZROBOCIE! a ci na wydziałach mają tylko "pracę" i wypłatę

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. po Politechnice Warszawskiej #2081712 | 94.254.*.* 6 paź 2016 13:59

    To wygląda jak cyrk. UWM to najgorsza "uczelnia" w Polsce tzw. fabryka bezrobotnych, która nie jest sklasyfikowana w żadnych rankingach lub jest na szarym końcu. Jaki jest sens otwierania takich kierunków jak: bibliotekoznawstwo, wojskoznawstwo, kreowanie trendów, bezpieczeństwo narodowe no i rodzyneczek UWM czyli inżynieria kosmiczna ( komiczna ). Jakie doświadczenie ma UWM jeżeli chodzi o inżynierie kosmiczną? Będą wysyłali w kosmos latające węgorze? To tylko część nonsensownych kierunków, które maja na celu tylko tworzenie miejsc pracy dla znajomych osób, którzy już tam pracujących. Nie łudźcie się "studenci" że znajdziecie pracę po tych lub podobnych kierunkach. Jedyną Waszą nadzieją jest Biedronka lub Mcdonald

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)