Medycyna po angielsku na UWM. Pierwsi absolwenci

2016-07-04 12:02:47 (ost. akt: 2016-07-04 12:03:26)
Medycyna po angielsku na UWM. Pierwsi absolwenci

Autor zdjęcia: Michał Ciucias

Trzynaścioro anglojęzycznych studentów ukończyło medycynę w Olsztynie. To przełomowy moment dla Wydziału Nauk Medycznych UWM. Karty absolutoryjne odebrali z rąk dziekana, prof. Wojciecha Maksymowicza.

Trzynaścioro absolwentów anglojęzycznych na kierunku lekarskim odebrało karty absolutoryjne. To był kolejny historyczny moment dla

Po raz pierwszy wśród absolwentów Wydziału Nauk Medycznych znaleźli się obcokrajowcy. Z 80 osób, które rozpoczynały studia w języku angielskim w 2010 r. ukończyło je jedynie 13.

— Pewnie nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że mamy bardzo wysoki poziom. W ubiegłym roku nasi lekarze najlepiej zdali Lekarski Egzamin Końcowy. Dlatego najwytrwalsi zasługują na wielkie uznanie — zaznaczył podczas uroczystości prof. Wojciech Maksymowicz, zachęcając absolwentów do rozpoczęcia studiów III stopnia. Chociaż wydział powstał w 2007 r., to uzyskał już pełne prawa akademickie.

— Nasz wydział dojrzewał razem z wami. Otrzymaliśmy uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Życzę wam spełnienia wszelkich marzeń i satysfakcji wynikającej z leczenia pacjentów — dodał dziekan.

Na absolwentów czekają jeszcze staże i wybór specjalizacji, a także najważniejszy sprawdzian — Lekarski Egzamin Końcowy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB