Studenckie życie w Olsztynie w wersji na smartfona. Powstała aplikacja o UWM

2016-06-23 19:00:16 (ost. akt: 2016-06-23 15:39:21)
Studenckie życie w Olsztynie w wersji na smartfona. Powstała aplikacja o UWM

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Rok akademicki dla jednych się kończy, inni dopiero wybierają uczelnię, kierunek studiów i składają dokumenty. W wyborze kampusu w Kortowie może pomóc specjalna aplikacja na urządzenia mobilne. Jak działa?

Mapy, świeża porcja wiadomości studenckich, informacje o przystosowaniu budynków do możliwości osób z niepełnosprawnością — bezpłatny przewodnik po kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w formie aplikacji na smartfona pomaga dotrzeć do wybranych miejsc w Kortowie.

Po pierwsze otwiera się na aktualnej mapie UWM pokazującej lokalizacje wszystkich uniwersyteckich i nie tylko uniwersyteckich obiektów się w Kortowie. Jest też informacja o schodach i innych barierach architektonicznych, ważna dla ludzi niepełnosprawnych oraz informacje o lokalizacji urządzeń ułatwiających życie głuchym i niedosłyszącym oraz niedowidzącym. Mapa jest interaktywna, więc po kliknięciu na ikonkę otwiera się zdjęcie wybranego obiektu, jego opis i okienko z informacją, np. o liczbie stopni schodów terenowych. Na dodatek aplikacja umożliwia wybranie trasy z miejsca do miejsca i podaje jej szczegółowy opis oraz długość.

W osobnych zakładkach znajdziemy ogólne informacje o uniwersytecie, kampusie, dane kontaktowe, link do strony z uniwersyteckimi aktualnościami i link do strony rekrutacyjnej oraz do bazy socjalnej. Bardzo przydatna jest też funkcja umożliwiająca studentom korzystanie ze studenckiego konta z planem zajęć.

— To dopiero początek. Aplikacja, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie rozbudowywana o nowe funkcje — zapewnia Andrzej Rydzewski, dyrektor Regionalnego Centrum Informatycznego.

Aplikację można bezpłatnie pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play oraz na urządzenia firmy Apple z systemem iOS z App Store.

Z telefonu, na którym zainstalowano aplikację, można też wejść na stronę UWM.

mat. prasowe/oprac. masz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB