Laptop dla studenta – czy warto?

2016-06-21 08:00:00 (ost. akt: 2016-06-20 15:36:36) Artykuł sponsorowany
Laptop dla studenta – czy warto?

Autor zdjęcia: Whitepress

Zajęcia na uczelni, pisanie wypracowań i prac naukowych wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko pod względem wiedzy i źródeł, ale również pod względem sprzętu. Notatki elektroniczne są o wiele wygodniejsze do przechowywania i przetwarzania od tych tworzonych odręcznie. Dlatego coraz więcej osób studiujących sięga po przenośne laptopy już nie tylko podczas nauki w domu, ale również podczas uczestnictwa w zajęciach na uczelni.

Laptopy są wygodnym sposobem na tworzenie szybkich notatek podczas wykładów i ćwiczeń. To sprzęt, który można zabrać ze sobą do biblioteki lub do kawiarni, by kontynuować naukę po zajęciach. Dzięki możliwości nawiązania połączenia z siecią, laptop umożliwi również sprawdzanie informacji w Internecie i przesyłanie danych do kolegów i koleżanek z grupy, umieszczanie plików w chmurze i tym podobne czynności. Czy warto kupić laptopa z myślą o studiach?

Zakup laptopa dla studenta to dobre rozwiązanie z wielu powodów – przede wszystkim jest to urządzenie, które ułatwi uczestnictwo w zajęciach, usprawni wykonywanie notatek z wykładów i ćwiczeń i sprawi, że będą o wiele bardziej uporządkowane. Prowadzenie notatek w tej formie sprawia, że trudniej je zgubić lub o nich zapomnieć, jak mogłoby się zdarzyć w przypadku treści notowanych na kartkach lub w zeszytach. Pisanie w pliku tekstowym jest także łatwiejsze do sformatowania – można tworzyć już po zajęciach czytelne tabele, wykresy, wypunktowania i listy. To sposób na usystematyzowanie zasobów wiedzy i bardzo wygodne rozwiązanie. Dużym atutem korzystania z laptopa podczas studiów jest łatwe przygotowywanie pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej. Praca naukowa wymaga tworzenia wielu notatek, przeglądania bibliografii, materiałów źródłowych i spisywania własnych przemyśleń. Tylko notatki elektroniczne łatwo później przetwarzać, uzupełniać i modyfikować po kontakcie z promotorem pracy.

Nie można zapomnieć o pozostałych atutach korzystania z urządzeń mobilnych na studiach. Każdy, kto studiuje lub studiował, wie, że niespodziewane okienka w zajęciach, dłuższe przerwy i odwoływanie spotkań z promotorem są codziennością na wielu uczelniach. Zamiast marnować czas na bezproduktywne czekanie na kolejny wykład, można skorzystać z laptopa. Urządzenie umożliwi opracowanie materiałów, relaks przy prostej grze i możliwość skorzystania z Internetu, a poza tym będzie świetnym sprzętem do pracy, nauki i rozrywki także po zajęciach, w domowym zaciszu.

Przy wyborze laptopów dla studentów i uczniów nie warto przeznaczać na zakup zbyt wygórowanych kwot. To sprzęt, który będzie często przenoszony i przewożony, który pewnie nie raz zostanie szturchnięty i potrącony. Warto więc postawić na dobrą jakość wykonania i wytrzymałość niż na rewelacyjną kartę graficzną. Jeśli urządzenie ma posłużyć jedynie do tworzenia notatek, prezentacji i pracy naukowej, warto wybrać sprzęt ze średniej półki, który będzie płynnie działać i będzie dysponował solidną baterią. Dobrym pomysłem może być wybór laptopa o mniejszych gabarytach, w lekkiej obudowie, który będzie lekki i który zmieści się nie tylko w specjalnym plecaku, ale również w wygodnej torbie z książkami. To bardzo istotne, bo zbyt ciężki sprzęt będzie kłopotliwy do przewożenia komunikacją, jego noszenie przez cały dzień będzie obciążało kręgosłup. Lepiej, by był to laptop lekki i bardziej kompaktowy, który równie dobrze sprawdzi się na uczelni, co w tramwaju, bibliotece lub w kawiarni.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB