Indywidualny księgowy - twoja pomoc w prowadzeniu biznesu

2016-01-15 11:11:35 (ost. akt: 2016-01-15 11:27:35) Artykuł sponsorowany
Indywidualny księgowy - twoja pomoc w prowadzeniu biznesu

Autor zdjęcia: Mat. prasowy

Masz własną firmę? Do tej pory samodzielnie prowadziłeś księgowość, jednak liczba dokumentów zaczyna wzrastać? By uwolnić się od spraw związanych z płatnościami, ich rozliczeniami, podatkami oraz innymi kwestiami formalnymi, uzyskaj wsparcie. Indywidualny księgowy to osoba, dzięki której prowadzenie własnej firmy stanie się dużo łatwiejsze.

Indywidualny księgowy to osoba, z którą możesz rozpocząć współpracę albo bezpośrednio, albo za pośrednictwem biura rachunkowego. Ta druga opcja wydaje się być dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu masz większą pewność rzetelności usług. Unikniesz w ten sposób nieprzewidzianych sytuacji, które mogą mieć poważne konsekwencje, choćby finansowe.

Indywidualny księgowy - co może dla ciebie zrobić?


Księgowy zajmie się profesjonalnym prowadzeniem twojej księgowości. Zajmie się firmą od strony podatkowej i związanej z wszelkimi rozliczeniami. Nie ma przy tym znaczenia, czy prowadzisz księgowość uproszczoną (np. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, karta podatkowa) czy prowadzisz księgowość pełną. Jego wiedza, umiejętności i doświadczenie przekładają się na owocną współpracę.

Dobry księgowy to nie tylko prowadzenie księgowości


Tylko od ciebie zależy, czym - poza księgowaniem - będzie zajmował się indywidualny księgowy. Jeżeli posiada odpowiednie kompetencje oraz wiedzę, może zaoferować także usługi związane z optymalizacją podatkową. Co to będzie dla ciebie oznaczać? Przede wszystkim możliwość obniżenia wysokości podatku dochodowego poprzez koszty uzyskania przychodu. Specjalista doradzi, w jaki sposób zmniejszyć podstawę opodatkowania w sposób całkowicie etyczny, nie narażając na kontrole ze strony urzędu skarbowego.

Ponadto indywidualny księgowy może reprezentować cię przed urzędem skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W ramach współpracy (pod warunkiem, że posiada ubezpieczenie OC) przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność w przypadku kwestii rozliczeniowych. Dzięki temu, w razie kontroli z US czy ZUS, to nie ty musisz tłumaczyć się urzędnikom.

Kolejną kwestią są usługi doradcze. Indywidualny księgowy bardzo często współpracuje ze specjalistami w zakresie bankowości, dzięki czemu może pomóc wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, np. w kwestii ulokowania wolnego kapitału firmowego na bezpiecznych warunkach. Przykładem może okazać się choćby lokata overnight, w ramach której zdeponowane pieniądze "pracują" nocą. W ofercie Idea Banku jest to lokata jednodniowa - w każdej chwili można z niej zrezygnować, otrzymując wszystkie wypracowane do tego czasu odsetki. Dzięki temu, w momencie, gdy będziesz potrzebować kapitału na bieżące wydatki i zachowanie płynności finansowej, takie rozwiązanie może okazać się korzystne. Na pewno jest atrakcyjniejsze i przy tym dużo bezpieczniejsze niż inwestowanie w akcje czy inne dość agresywne instrumenty finansowe pozwalające zyskać przede wszystkim w perspektywie długofalowej.

Pamiętaj, że tylko dobry księgowy jest w stanie poprowadzić twoją firmę tak, by zapewnić jej sprawne funkcjonowanie pod kątem kwestii formalnych.