Ekonomia to strzał w dziesiątkę

2015-07-14 12:27:26 (ost. akt: 2015-07-14 13:20:32) Artykuł sponsorowany
Ekonomia to strzał w dziesiątkę

Autor zdjęcia: Michał Krawiel

Stres był, ale to chyba normalne podczas obrony pracy magisterskiej. Pierwsi absolwenci studiów magisterskich na kierunku ekonomia obronili swoje prace w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze obrony prac magisterskich na kierunku ekonomia na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Olsztyńska uczelnia kształcenie na drugim stopniu studiów ekonomicznych rozpoczęła w 2013 roku - wtedy to OWSiZ otrzymał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej i studenci mogli rozpocząć studia magisterskie na kierunku ekonomia. Teraz pierwsi magistrzy ekonomii opuszczą mury uczelni.

Na korytarzu przed obronami panowała atmosfera nauki i skupienia z lekką domieszką stresu. Praca napisana, materiał opanowany, ale zawsze pozostaje doza niepewności. Na pierwszy ogień poszła pani Marzena Dela, która jako pierwsza broniła swojej pracy magisterskiej przed komisją. — Poszło mi dobrze. Studiowałam cała pięć lat na WSIiZ. Licencjat obroniłam z europeistyki i zaczęłam studia na ekonomii — opowiada pani Marzena — Jestem bardzo zadowolona z uczelni. Pracownicy byli bardzo pomocni przez całe pięć lat — dodaje. Kolejnym studentem, który bronił się tego dnia na olsztyńskiej uczelni był Bartosz Leszczyński. — Stres odczuwałem już wczoraj, a przed wejściem był jeszcze większy. Wszystko jednak poszło całkiem dobrze. W swojej pracy magisterskiej zajmowałem się handlem elektronicznym — mówi świeżo upieczony magister. Wszyscy zdający studenci kontynuowali swoją naukę na studiach drugiego stopnia, po wcześniejszym licencjacie na popularnym „Kotarbińskim”. Jak widać otwarcie studiów magisterskich było strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu studenci nie musieli kontynuować nauki w innych szkołach, a mogli pozostać w murach swojej uczelni. Dzień pierwszych obron to również wielkie święto dla władz szkoły: — Pierwsi absolwenci opuszczają mury uczelni z tytułem magistra ekonomii. Absolwenci, którzy w 2013 roku zaufali nam i zdecydowali się na podjęcie studiów właśnie na naszej uczelni. Dziś z dumą i radością stwierdzamy, iż jesteśmy przekonani, że mury uczelni opuszczają absolwenci posiadający umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy i funkcjonowania na rynku pracy w strukturach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Absolwenci potrafiący wykorzystywać swoją wiedzę teoretyczną w praktyce, w codziennych decyzjach menedżerskich – dr Hanna Pałach, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych.

Ekonomia to zawsze dobry wybór w świetle rozpoczęcia życia zawodowego. Absolwenci tego kierunku mogą pracować w sektorze finansowym i bankowym, ale nie tylko. Ekonomiści są pożądani w praktycznie każdej firmie i branży — od public relations po samorząd.

Zainteresowanych kierunkiem Ekonomia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.