Studenci wspólnie przeciw białaczce

2014-11-26 13:23:57 (ost. akt: 2014-11-26 13:24:32)
Studenci wspólnie przeciw białaczce

Już po raz czwarty Fundacja DKMS Polska wraz z uczniami uczelni wyższych z całej Polski łączą swoje siły w walce z białaczką.

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i tym razem nie pozostali obojętni na los osób chorych na białaczkę, przyłączając się do akcji.

26 i 27 listopada w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM przy ul. Oczapowskiego 12 i na Wydziale Sztuki przy ul. Szrajbera 11, od godziny 11:00 do godziny 18:00 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Akcja odbędzie się pod hasłem: “DWA WYMAZY & DO BAZY”.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Zarejestrować się będzie mógł każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Rejestracja zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej, z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Oczywiście miejsca rejestracji są otwarte dla studentów jak i osób spoza uczelni.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. W ciągu 6 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad  500 tysięcy potencjalnych Dawców.

Ty też przyłącz się do walki z białaczką i poinformuj znajomych o rejestracji! Uratuj komuś życie!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB