Nowe kierunki na UWM

2014-06-18 11:05:49 (ost. akt: 2014-06-18 11:15:00)
Nowe kierunki na UWM

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Zarządzanie organizacjami sportowymi na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz inżynieria akwakultury na Wydziale Nauk o Środowisku — to dwa nowe i ciekawe kierunki studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na rok akademicki 2014/2015.

Zarządzanie organizacjami sportowymi to studia podyplomowe. Kształcenie odbywać się będzie na Wydziale Nauk Ekonomicznych w weekendy. Studium zakończy się egzaminem. — Program adresowany jest do pracowników i działaczy klubów sportowych, zainteresowanych pozyskaniem środków na działalność sportową, związków sportowych, przedsiębiorstw, które rozważają inwestycje w sport lub są zainteresowani sponsorowaniem wydarzeń, imprez oraz klubów sportowych, a także sportowców, studentów i absolwentów wszystkich uczelni wyższych, którzy chcą się specjalizować w zarządzaniu finansami w sporcie — wyjaśnia dr Artur Wyszyński z Katedry Finansów i Bankowości Wydziału Nauk Ekonomicznych, koordynator projektu.

Celem studiów jest m.in. poznanie prawa sportowego oraz finansowego oraz metod, narzędzi, technik zarządzania finansami w sporcie, wzorcowe rozwiązania czołowych klubów europejskich i krajowych, a także nabycie umiejętności pozyskiwania środków na działalność klubu oraz poznanie zasad funkcjonowania rynku finansowego i możliwości pozyskiwania z niego środków z finansowych. Studenci poznają m.in. ekonomię i rynek sportu polskiego i światowego, dowiedzą się jak zarządzać klubem sportowym oraz zapoznają się z zagadnieniami: marketing sportowy czy public relations w sporcie.

Drugi kierunek to inżynieria akwakultury na Wydziale Nauk o Środowisku. Dlaczego warto wybrać te studia? — Na żadnej uczelni w Polsce nie ma na razie kierunku Inżynieria akwakultury, dlatego można go uznać za unikatowy — mówi dr Dorota Fopp-Bayat, koordynatorka kierunku. I dodaje, że studenci kierunku, który odbywać się będzie na stacjonarnych studiach inżynierskich pierwszego stopnia, będą mogli skorzystać z krajowych i zagranicznych praktyk oraz uczestniczyć w zajęciach terenowych.

Pani doktor podkreśla także, że rybactwo i akwakultura uznane są za strategiczny sektor w Polsce i Unii Europejskiej, który objęty jest wsparciem finansowym z Funduszy Strukturalnych UE, budżetu państwa oraz innych źródeł. — Program studiów umożliwia także nabycie umiejętności posługiwania się rachunkiem ekonomicznym, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem rybackim, stosowania nowoczesnego marketingu oraz biegłego posługiwania się środkami informatycznymi, zwłaszcza w zakresie kontroli i sterowania procesami technologicznymi w produkcji rybackiej — dodaje dr Dorota Fopp-Bayat.

mp
Tagi:

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Robcio #1421660 | 46.170.*.* 20 cze 2014 08:10

  Można badać nawet przez 30 lat zmiany średnicy odbytu piskorza w zależności od mętności wody. Zrobić na tym trzy profesury i 300 publikacji. Ale gdzie sens i logika? Praktyce odeszli z wydziału i został sztab potencjalnych bezrobotnych, który ratuje się jak może. Tylko, czy ktoś będzie chciał studiować na takim kierunku? Ojciec praktyk rybak przez 5 lat przygotuje lepszego ichtiologa niż cała banda profesorów i doktorów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1421649 | 83.0.*.* 20 cze 2014 07:38

  gdzie ten z Politechniki z Warszawy, jeszcze śpi a tu artykuł nie skomentowany. Niedobrze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. biegły informatoł #1421398 | 19 cze 2014 18:53

   hodowanie projektantów elektroniki stymulującej płodność leszcza

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kasa, czy poziom? #1421013 | 89.204.*.* 19 cze 2014 08:54

   Jedno drugiego oczywiście nie wyklucza. Obawiam się jednak, że UWM jest ukierunkowany głównie na zysk. Uniwersytet to jednak nie do końca przedsiębiorstwo. Po międzynarodowych sondażach wyraźnie widać upadek polskich uczelni. Bo co można powiedzieć o poziomie nauczania w Polsce, jeśli dwie najlepsze uczelnie polskie nie mieszczą się w pierwszej 500 światowych rankingów? I na tle tych rachitycznych polskich uczelni UWM nie jest w stanie mieć pewnej pozycji w pierwszej 10? To świadczy o tym, w jakim kierunku zmierza rozwój UWM. Nie podoba mi się to. Pora by takie kierunki jak matematyka, fizyka, biologia, genetyka, medycyna na światowym poziomie stanowiły o rozwoju uczelni. Czy się doczekamy? Zaczynam wątpić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. zarządca #1420832 | 83.25.*.* 18 cze 2014 20:43

   zarządzanie produkcją profesorów

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. produkcji bezrobotnych, #1420550 | 37.31.*.* 18 cze 2014 12:51

   ciąg dalszy nastąpi....

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. Arek #1420523 | 88.156.*.* 18 cze 2014 12:21

   Proponuje otwarcie kierunku "Zarządzanie bezrobociem" powinien być popyt.

   Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)