SESJA - system eliminacji studentów już aktywny

2014-06-02 08:00:19 (ost. akt: 2014-06-02 17:42:08)
SESJA - system eliminacji studentów już aktywny

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Stres przed egzaminami – straszna sprawa. Na szczęście można sobie z tą przypadłością dość łatwo poradzić. Nie dajcie się wyeliminować!

Rozpoczyna się gorący okres dla wszystkich studentów. Sesja dla wielu żaków nieodłącznie wiąże się z koszmarami, nieprzespanymi nocami. Wzmożony wysiłek umysłowy i przemęczenie nie ułatwiają nauki. Niestety, nie ma złotego środka, który pomoże wchłonąć wiedzę i poprawić samopoczucie, jednak warto wypróbować kilka sprawdzonych sposobów, które z pewnością pomogą.

Pierwszy z nich to na pewno - nauka! Naucz się. Im lepiej będziesz przygotowany, tym lepiej napiszesz egzamin. Każdy z nas podświadomie ma opracowany swój system nauki, dzięki któremu wszystko ''wchodzi'' do głowy o wiele szybciej.

Unikaj zwlekania. Większość z nas zostawia wszystko na ostatnią chwilę, nie zwracając uwagi czy plik notatek ma 10 stron czy może 80. Przeważnie studenci przez cały semestr nie przykładają się do nauki, a później, w ostatni dzień przed egzaminem próbują nadrobić pół roku. To zła droga. Takie wielogodzinne maratony pamięciowe na pewno nie sprzyjają nikomu i nie ułatwią dobrze napisanego egzaminu.

Planowanie - odnośnie drugiego punktu. Jako student, znasz daty wszystkich egzaminów. Dzięki czemu możesz wszystko dokładnie rozpisać i rozplanować. Zastanów się, ile czasu potrzebujesz na dany przedmiot i bądź systematyczny.

Warto wspomnieć o ruchu i czekoladzie. Spędzanie całego dnia przy książkach zdecydowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Spacer,jogging czy rower to idealna odskocznia od nauki. Warto pamiętać, iż ruch wzmaga wydzielanie endorfin - czyli hormonów, które poprawiają samopoczucie. Po odpowiedniej dawce ruchu czas na czekoladę! Czekolada zawiera wartości odżywcze, które dostarczają organizmowi energii. Znajdziemy w niej węglowodany, które są najłatwiej przyswajalnym źródłem energii dla człowieka. Ponadto, gwarantuję Ci, że nastrój poprawi Ci się błyskawicznie.

Pamiętaj - nie przychodź na egzamin za wcześnie. Grupa studentów, która czeka już przed salą panicznie przypomina sobie wszystkie ważne definicje i zagadnienia. To tylko pobudza stres i nie potrzebnie nas spina.

Jak coś jest dla Ciebie niejasne, to pytaj. Ludzie robią błędy czytając za szybko, nie uważają, pomijają szczegóły i później są zdziwieni że dostają słabsze oceny albo w ogóle oblewają egzamin. Od tego jest wykładowca/prowadzący, aby Ci pomóc.

Nie zdasz egzaminu tak jak sobie życzysz, gdy nie poświęcisz na to odpowiedniej ilości czasu. Sesja zbliża się wielkimi krokami, a więc powodzenia!

mn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB