Human Soccer League - mecz w strugach deszczu. Zdjęcia i film

2014-05-14 08:01:00 (ost. akt: 2014-05-13 18:19:44)
Human Soccer League - mecz w strugach deszczu. Zdjęcia i film

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Trwają VIII Dni Humana Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci przejęli władzę dziekańską w poniedziałek (12 maja), a we wtorek rozegrali mecz z kadrą naukową. Dzisiaj ostatni dzień święta wydziału.

Podczas uroczystego otwarcia Paweł Stefanowicz, przewodniczący Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego, przejął od prof. Andrzeja Szmyta, dziekana Wydziału Humanistycznego, władzę dziekańską na trzy dni.

Święto Wydziału Humanistycznego zwyczajowo odbywa się w drugiej połowie kwietnia. W tym roku ze względu na święta wielkanocne termin przełożono na późniejszy. To jednak w niczym nie przeszkadza studentom. — A poza tym, Dni Humana to fajne i ciekawe preludium do Kortowiady — podkreśla dr Renata Rozbicka, prodziekan ds. studenckich.

Na rozpoczęcie Dni Humana wystąpiła grupa taneczna Sztewite Gang, odbył się także pokaz beatboxu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Przez cały dzień na wydziale odbywały się m.in. warsztaty teatralne, prezentacje i wykłady.

W boju kierunków bezkonkurencyjna okazała się historia, a studenci wykazali się wysokim poziomem wiedzy. W Auli Teatralnej studenci wzięli udział w bitwie freestylowej, którą prowadził Karol „Karol'ek” Szulter. Bitwę wygrał Kamil Dudek.
Wczoraj z kolei studenci mieli okazję dowiedzieć się więcej o kołach naukowych działających na wydziale. Oprócz tego było m.in. karaoke po rosyjsku, wykłady o tym, jak ułożyć kostkę Rubika, oraz warsztaty z robienia matrioszek.

Największym powodzeniem cieszyły się jednak wydarzenia na boisku w Kortowie. Tam właśnie odbywały się finały Human Soccer League. Przed wielkim finałem i meczem o trzecie miejsce odbył się jeszcze jeden mecz. Naprzeciw siebie stanęli studenci (w tym dwie kobiety) i kadra naukowa.
— Na pewno będzie taryfa ulgowa dla naszej kochanej kadry — mówił tuż przed meczem Remigiusz Grala, kapitan drużyny studentów. A chwilę potem nad boiskiem pojawiły się czarne chmury. Mimo że mecz odbywał się w strugach deszczu, widzowie na trybunach dopisali. — Kadra gola, taka jest kibiców wola! — krzyczeli fani drużyny na czele z dziekanem Andrzejem Szmytem i prodziekan Renatą Rozbicką.

Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 2:2. Potrzebny był konkurs rzutów karnych. A w nim lepsi okazali się studenci. Na koniec dziekan wydziału humanistycznego wręczył drużynom pamiątkowe puchary.

Dzisiaj ostatni dzień święta Wydziału Humanistycznego. Od rana odbywać się będą m.in. warsztaty garncarskie, graficzne i językowe, turniej gry w kapsle, konkurs wiedzy o Afryce, wykłady, a studenci filologii polskiej przedstawią skecze. Wieczorem na przystani kortowskiej odbędzie się ognisko, będą też koncerty: Lonely Tree Sound System, Zagram Zagram i Ejtobangla. Dni Humana zakończy pokaz sztucznych ogni.

Historia Wydziału Humanistycznego sięga 1969 roku, kiedy powołano trzy nowe wydziały (humanistyczny, pedagogiczny i matematyczno-przyrodniczyny) w olsztyńskiej Wyższej Szkole Nauczycielskiej. Obecnie wydział kształci studentów na dziewięciu kierunkach.

mp


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB