Kortowiada 2014. Uniwersytecki bój wydziałów wystartował

2014-02-28 17:27:02 (ost. akt: 2014-03-13 12:48:05)
Kortowiada 2014. Uniwersytecki bój wydziałów wystartował

Autor zdjęcia: Natalia Kubka

Poświęcenie, zaangażowanie i mnóstwo przygotowań. Bój wydziałów rusza pełną parą! Który wydział zwycięży batalię w tym roku?

Studenckie życie to nie tylko nauka, nie tylko imprezowanie, a już na pewno nie lenistwo. Świadczyć o tym może coroczny bój wydziałów organizowany przez Samorząd Studencki UWM. Batalia ma wyłonić zwycięzców i ustalić kolejność wydziałów podczas parady na Kortowiadzie. Jak wiadomo, każdy chce być numerem jeden, a zaszczyt prowadzenia kilkutysięcznej parady jest z pewnością wielki. Dlatego bój wydziałów jest tak ważny dla studentów.

Zdobywać punkty można na wiele sposób, od zbierania plastikowych nakrętek poprzez zaprojektowanie najlepszej koszulki, aż po rywalizacje sportowe czy wybory Miss Wenus. Wszystkie te konkursy są wliczane do boju, dlatego każdy wydział wystawia jak najlepsze ekipy, aby uzyskać najwyższe pozycję.

Na każdym wydziale trwają nabory najpiękniejszych pań, które swoje wdzięki zaprezentują na scenie podczas wyborów Miss. Zbierane są nakrętki. Jednak najważniejsza rywalizacja pozostaje na płaszczyźnie sportowej. Nie ma to jak zdrowa męska czy też damska rywalizacja na boisku i udowadnianie kto jest lepszy.

Aktualnie wystartował turniej siatkówki oraz laser tag, w najbliższym tygodniu swoje zmagania zaczną piłkarze ręczni. W kolejnych tygodniach na boiska wkroczą również ekipy koszykarskie oraz kobiecy futsal na hali.
Wszystkie wydarzenia rozgrywane są na terenie Olsztyna, większość oczywiście w Kortowie. Jak wiadomo sportowcom, którzy przelewają pot i krew na boiskach za swoje wydziału przyda się każde wsparcie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania drużynom i wszystkim życzymy powodzenia!

jm

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #1337915 | 89.74.*.* 28 lut 2014 21:33

    Szkoda, że studenci UWM równie dobrze nie przekładają się do nauki co do organizacji Kortowiady.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz