Nowe laboratorium do badań nad wczesnym rozwojem zarodków

2014-02-17 10:05:44 (ost. akt: 2014-02-17 10:06:15)
Nowe laboratorium do badań nad wczesnym rozwojem zarodków

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie wzbogacił się o nowe laboratorium do badań nad wczesnym rozwojem zarodków w warunkach in vitro.

Laboratorium to zostało wyposażone w nowoczesną aparaturę służącą do hodowli zarodków różnych gatunków zwierząt, w warunkach kontrolowanego środowiska gazowego i temperatury. Rozwój hodowanych zarodków można obserwować na bieżąco za pomocą komputerowej rejestracji zmian morfokinetycznych rozwijającego się zarodka.

Ponadto laboratorium wyposażone jest w stację do mikromanipulacji, co pozwala na prowadzenie badań w dziedzinie transgenezy oraz manipulacji gamet i zarodków. W laboratorium zapewnione jest również utrzymanie stałej temperatury na wszystkich stanowiskach roboczych, co jest podstawowym warunkiem w doświadczeniach z wykorzystaniem zarodków.

Aparatura do laboratorium została sfinansowana z projektu „Wyposażenie zintegrowanego laboratorium hodowli zarodków i oceny oocytów” uzyskanego przez prof. dr hab. A. Zięcika i dr M. Bogackiego z „Programu wspierania infrastruktury badawczej w ramach Funduszu Nauki i Technologii Polskiej”.

Tagi: PAN Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB