Wielka bitwa, armageddon, zło konieczne czy po prostu sesja

2014-01-29 10:20:00 (ost. akt: 2014-01-29 08:31:51)
Wielka bitwa, armageddon, zło konieczne czy po prostu sesja

Autor zdjęcia: sxc.hu

Każdy nazywa ją inaczej, ale wszyscy chcą ją zaliczyć. Czasu jest coraz mniej, nerwy rosną, a studenci prześcigają się w sposobach na naukę. Jak wybrać ten najlepszy i wyjść zwycięsko z batalii zwanej sesją?

Kiedy kluby i puby studenckie pustoszeją to znak, że zbliża się sesja. W tym czasie studenci zaszywają się w swoich pokojach i zbierają w grupkach by robić coś, co do tej pory było rzeczą drugorzędną. Chcąc kolejny semestr cieszyć się statusem studenta trzeba zakuwać.

Nieliczni, którzy próbowali się uczyć bądź robili to przez cały semestr mogą spać spokojnie. W odmiennej sytuacji są ci, którzy czas na naukę poświęcili na imprezy i swawole. Jak studenci chcą zdać wszystkie egzaminy i zaliczenia? Tu każdy ma swoja receptę. - Zakuwać, głownie zakuwać. Yerba, dobry dub i zapamiętywanie przez przepisywanie notatek - w taki sposób uczył się będzie Damian z II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Jednak nie wszyscy mają tak ambitne plany. W zaliczaniu egzaminów mają pomóc ściągi, inteligencja bądź urok osobisty. Młodzież łatwowiernie liczy na zwyczajne szczęście, łatwe pytania, dobry humor wykładowcy. Bardziej przebiegłe osobniki próbują dotrzeć do pytań z zeszłorocznych egzaminów mając nadzieję na to, że się powtórzą.

Ogrom materiału do nauki, perspektywa zarwanych nocy i stresu nie zasmuca jednak studentów do końca. Każdy z dystansem i uśmiechem na ustach powtarza jedno "bez spiny są drugie terminy".

Opracował R. SZ.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poldek #1310302 | 46.182.*.* 30 sty 2014 08:08

    Dlaczego "armageddon" a nie "armagedon"? Nie liczę na poprawną odpowiedź ze strony autora "R.Sz.".

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. km #1309973 | 88.156.*.* 29 sty 2014 19:04

    czy tutaj tez jest cenzura??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz