Studenci o swoich planach, marzeniach i rzeczywistości. SONDA

2013-10-09 18:08:46 (ost. akt: 2018-07-13 10:42:36)

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jakie mają plany na ten rok i jak wyobrażają sobie przyszłą pracę.

Kinga Homza, edukacja wczesnoszkolna, I rok:
Jak na razie o wszystko się boję, dopiero zaczynam studia. Gubię się również w Kortowie, ale będzie dobrze. A marzenia zawodowe? Praca w przedszkolu.Aleksandra Kłoczko, edukacja wczesnoszkolna, I rok:
Kierunek studiów, który wybrałam, nie jest trudny, a poza tym bardzo lubię dzieci. Koleżanki i koledzy ze starszych roczników są mili i pomocni. W przyszłości chciałabym pracować w przedszkolu.Marcin Giedryś, zarządzanie i inżynieria produkcją, III rok:
Z edukacją nie jest najgorzej, jest dobry poziom. I nie są to łatwe studia, bo mam przedmioty ekonomiczne i techniczne. Gorzej może być ze znalezieniem pracy po skończeniu kierunku. To moje największe obawy.Anita Brzdąkiewicz, filologia germańska, I rok:
Żadnych obaw jeszcze nie mam, wszystko jest dla mnie nowe i ciekawe. Czego mi życzyć na początku studiów? Szczęścia w nauce i znalezienia dobrej pracy. Chciałabym otworzyć kiedyś własną szkołę językową.Sebastian Tacik, dziennikarstwo, I rok:
Większość mówi, że to kierunek łatwy i przyjemny, ale zobaczymy, jak będzie. Wybrałem te studia, bo chciałbym zostać telewizyjnym dziennikarzem sportowym.Adam Jeznach, biologia medyczna, II rok:
Kierunek jest naprawdę trudny, a praca po skończeniu studiów niepewna. Chciałbym pracować w laboratorium.Paulina Strusińska, biologia medyczna, II rok:
To nowy kierunek i nie ma możliwości na naszym uniwersytecie rozpocząć studiów magisterskich. Moim marzeniem jest praca w szpitalu.Natalia Puławska, ekonomia, II rok:
Oprócz znalezienia pracy po skończeniu studiów, nie mam żadnych obaw. Studiuję niestacjonarnie i jestem bezrobotna. Myślę, że studentom trzeba życzyć spokojnego roku akademickiego i zaliczenia egzaminów w pierwszym terminie. Nie mam żadnych obaw poza tym, czy znajdę pracę.

mp,

Źródło: Gazeta Olsztyńska