Wakacyjna praca dla studentów

2013-07-03 09:33:01 (ost. akt: 2013-07-03 09:33:04)
Wakacyjna praca dla studentów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Część z nich zamierza wykorzystać trzymiesięczne wakacje na odpoczynek. Inni zamierzają spędzić ten czas na praktykach, stażach lub w pracy. Wielu studentów wykorzystuje lato do wzbogacenia swojego CV.

Dobrym miejscem na szukanie zajęcia są biura karier. Aneta Tyczyńska z Politechniki Warszawskiej powiedziała, że w ich ofercie jest spory wybór zajęć - od najprostszych prac po bardzo zaawansowane. Studenci związani z branżą IT mogą liczyć na zarobki nawet około sześciu tysięcy złotych miesięcznie.

Najwięcej zarobić można jednak za granicą. Studenci często wyjeżdżają do zachodniej Europy, bo tam stawki sięgają kilku euro za godzinę.

Rafał Huba z biura podróży Student Point zwraca uwagę, że w tym roku trudno o znalezienie letniej pracy w Unii Europejskiej. To głównie z powodu panującego kryzysu, ale do tego dochodzi fakt, że europejscy pracodawcy często szukają ludzi na dłużej, nie tylko na wakacje. Dlatego rośnie popularność wyjazdów do Stanów Zjednoczonych z programu Work & Travel. Tam stawka za godzinę to 7,25 dolara. Z reguły studenci zarabiają tam nawet do 10 dolarów za godzinę. Dodatkowo nie ma problemu z tym, żeby pracowali w dwóch różnych miejscach.

Zaletą programu Work & Travel jest to, że studenci praktycznie nie mają problemu z otrzymaniem wizy do Stanów Zjednoczonych. Najczęściej to wygląda tak, że pracują przez trzy miesiące, a potem przez miesiąc wybierają się na wycieczkę po USA. Minusem tego rozwiązania jest to, że na początku trzeba sporo zainwestować w wyjazd. Opłaty związane z wizą, programem Work & Travel, a także z biletem lotniczym w obie strony wynoszą około sześciu tysięcy złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/jj

Tagi: studenci

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maro0204 #1134029 | 188.124.*.* 4 lip 2013 22:31

    http://moje-ankiety.pl/respond-49921.htm l Stworzyłem ankietę na temat podróży lotniczych mieszkańców Warmii i Mazur, byłbym wdzięczny za jej wypełnienie i przekazanie dalej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. hxjwuwhs #1132713 | 89.229.*.* 3 lip 2013 17:26

    A gdzie można znaleźć staż po oligofrenopedagogice? NIGDZIE!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)