Zapowiadamy sesję, żeby nie zaskoczyła studentów!

2013-06-05 08:34:00 (ost. akt: 2013-06-05 08:38:31)
Beata Szymańska

Beata Szymańska

Sesja - jedno słowo, które na twarzach większości studentów budzi tak dużo emocji. W poniedziałek (10 czerwca) oficjalnie rozpocznie się czas egzaminów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

System Eliminacji Studentów Jest Aktywny - to jedno z wyrażeń, które pada gdy mowa o sesji. Studenci rozpoczynają przygotowania do egzaminów, a niektórzy już zaliczają część przedmiotów. - Miałem już dwa zaliczenia. W czwartek kolejne, a potem jeszcze egzaminy - tłumaczy Karol, student UWM. - W tym roku jest wyjątkowo trudno, bo dużo do nauki.

Jak to zwykle bywa, studenci próbują różnych sposobów, żeby poradzić sobie z zaliczeniami. - Niektórzy robią ściągi, ale ja stawiam na naukę. Kawa i energetyki i nauczę się wszystkiego - dodaje Arek, którego spotkaliśmy na Kortowie.

Jeden z naszych czytelników w ubiegłym roku podsumował swoją naukę tak:
Mój sposób na naukę? Kawa i energetyki. To daje kopa. Lubię uczyć się wieczorem i w ciszy. Podobno bieganie pomaga, ale nie mam czasu na takie przyjemności. Zwłaszcza, że masa rzeczy odciąga mnie od nauki. Pranie, którego nie robiłem od miesiąca, domaga się kontaktu z proszkiem i wirowania. O, naczynia i kurze. Tyle do zrobienia w domu, a jeszcze ta nauka. Dwa zaproszenia do znajomych, jedna wiadomość i parę powiadomień. Za chwilę się pouczę, tylko ogarnę fejsa.

O sesji słyszy się wiele. Najprostsza definicja wyjaśnia, że jest to sposób na uwalenie studenta. Wielu studentów jest nią zaskoczonych. Przecież mówi się, że "sesja znowu zaskoczyła studentów". Inne popularne hasła: "przecież coś tam wiemy" lub "przecież jest poprawka". Sesja obrosła już taką legendą, że wokół niej powstają też dowcipy. Sesja inaczej - sprawdź!

Po dużej imprezie budzą się studenci i słychać taką rozmowę:
- Co dziś mamy?
- Wtorek chyba.
- A tak dokładnie? Sesja zimowa czy letnia?


opr. wam

Tagi: sesja

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gratulacje dla Redaktora #1104880 | 88.89.*.* 5 cze 2013 19:38

    wpis na stronie główniej informuje, że sesja zaczyna się 10 STYCZNIA... po wejściu w artykuł już jest 10 czerwiec-o jaką sesje chodziło Panie Redaktorze letnią czy zimową ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)