Kortowiada 2013: Pogoda zimna, zabawa gorąca!

2013-05-23 18:54:17 (ost. akt: 2013-05-24 11:56:31)
Kortowiada 2013: Pogoda zimna, zabawa gorąca!

Autor zdjęcia: Radosław Sołyga

Mimo przelotnych deszczy i braku słońca pierwszy dzień olsztyńskich juwenaliów należy zaliczyć do udanych. Rozpoczął się długo wyczekiwany czas zabawy. Oby poziom imprezy został utrzymany do końca.

Wielkie emocje towarzyszyły nam podczas inauguracji tegorocznej Kortowiady. Impreza, podobnie jak dobry film, rozpoczęła się od mocnego uderzenia w postaci Parady Wydziałów. Kolorowe tłumy maszerowały odebrać klucze do miasta. Multum pozytywnych emocji, kreatywnych strojów, wydziałowych przyśpiewek i dobrej muzyki. Około 18 tysięcy studentów oznajmiło całemu miastu że pora na zabawę.

Po przejęciu władzy w Kortowie uczestnicy parady rozeszli się po całej dzielnicy by cieszyć się akademickim świętem. Jedną z głównych atrakcji tego dnia były wybory Miss Wenus 2013. W rywalizacji wzięły udział najpiękniejsze studentki UWM-u ze wszystkich wydziałów. Na parkingu przy Wydziale Humanistycznym były największe tłumy.

Oprócz podziwiania urody uczestniczek publiczność mogła delektować się pokazami tanecznymi i humorystycznymi scenkami. Panie występowały między innymi w sukniach ślubnych, koszulkach wydziałowych i strojach bikini. Tytuł najpiękniejszej z pięknych otrzymała Iwona Grodzicka z Wydziału Prawa i Administracji.

Nie ma wątpliwości, że uczestników czeka jeszcze wiele atrakcji. Czwartek, jako rozgrzewka przed dalszą zabawą zyskuje dużego plusa.

Radosław Sołyga

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB