Kortowiada 2013: Pogoda zimna, zabawa gorąca!

2013-05-23 18:54:17 (ost. akt: 2013-05-24 11:56:31)

Mimo przelotnych deszczy i braku słońca pierwszy dzień olsztyńskich juwenaliów należy zaliczyć do udanych. Rozpoczął się długo wyczekiwany czas zabawy. Oby poziom imprezy został utrzymany do końca.

Kortowiada 2013: Pogoda zimna, zabawa gorąca!

Autor zdjęcia: Radosław Sołyga

Wielkie emocje towarzyszyły nam podczas inauguracji tegorocznej Kortowiady. Impreza, podobnie jak dobry film, rozpoczęła się od mocnego uderzenia w postaci Parady Wydziałów. Kolorowe tłumy maszerowały odebrać klucze do miasta. Multum pozytywnych emocji, kreatywnych strojów, wydziałowych przyśpiewek i dobrej muzyki. Około 18 tysięcy studentów oznajmiło całemu miastu że pora na zabawę.

Po przejęciu władzy w Kortowie uczestnicy parady rozeszli się po całej dzielnicy by cieszyć się akademickim świętem. Jedną z głównych atrakcji tego dnia były wybory Miss Wenus 2013. W rywalizacji wzięły udział najpiękniejsze studentki UWM-u ze wszystkich wydziałów. Na parkingu przy Wydziale Humanistycznym były największe tłumy.

Oprócz podziwiania urody uczestniczek publiczność mogła delektować się pokazami tanecznymi i humorystycznymi scenkami. Panie występowały między innymi w sukniach ślubnych, koszulkach wydziałowych i strojach bikini. Tytuł najpiękniejszej z pięknych otrzymała Iwona Grodzicka z Wydziału Prawa i Administracji.

Nie ma wątpliwości, że uczestników czeka jeszcze wiele atrakcji. Czwartek, jako rozgrzewka przed dalszą zabawą zyskuje dużego plusa.

Radosław Sołyga

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB