Uniwersytet Jagielloński znowu najlepszy

2013-05-09 14:44:46 (ost. akt: 2013-05-09 14:54:10)
Uniwersytet Jagielloński znowu najlepszy

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykiwn

Drugi rok z rzędu krakowska uczelnia zwyciężyła w rankingu szkół wyższych przygotowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy". O włos, bo zaledwie o osiem setnych punktu wyprzedziła Uniwersytet Warszawski. UWM znalazł się na 29 miejscu.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Wojciech Nowak uważa, że kluczem do sukcesu jego uczelni jest kadra oraz najlepsi studenci w Polsce.

Na podium znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który awansował do pierwszej trójki kosztem Politechniki Warszawskiej.

Wśród uczelni niepublicznych zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego, która od lat zwycięża tym zestawieniu. Rektor, profesor Witold Bielecki może pochwalić się posiadaniem trzech prestiżowych, międzynarodowych akredytacji dla szkół ekonomicznych. Jak mówi to jest potwierdzenie jakości kształcenia, w związku z tym jego uczelnia nie odczuwa niżu demograficznego.

Przewodniczący kapituły rankingu, a jednocześnie prezes Polskiej Akademii Nauk Michał Kleiber zauważa, że zwiększa się dystans między uczelniami słabymi a dobrymi. Szkoły z czołówki są coraz lepsze, a słabsi nie poprawiają się. Nie widzi w tym nic złego, bo jego zdaniem w Polsce jest teraz za dużo uczelni, a sytuacja zmusza nas do koncentrowania naszych wysiłków edukacyjnych

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski znalazł się na 29 miejscu. W zeszłym roku UWM w rankingu zajmował 26 miejsce.

Wśród uczelni niepublicznych w Olsztynie Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie znalazła się na 52 miejscu. W zeszłym roku w tym rankingu zajmowała 63 miejsce.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ola #1096192 | 89.70.*.* 27 maj 2013 00:22

    nie liczy się tylko uczelnia ale także to co można po jej skończeniu robić :) mało który keirunek przygotowuje do wejścia na rynek pracy. dlatego sama szukam ciekawych rozwiązań by podnieść swoją wartość w przyszłej karierze. wybrałam do tego konkurs Accenture:www.accenture.com/konkurs zobaczymy czy wygram :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz