Studenci wspólnie przeciw białaczce

2013-04-08 13:32:17 (ost. akt: 2013-04-17 08:55:41)
Studenci wspólnie przeciw białaczce

W Polsce studiuje około 2 000 000 młodych ludzi. To było inspiracją stworzenia projektu „Studenci wspólnie przeciw białaczce”, którego celem jest zjednoczenie wszystkich żaków na rzecz ratowania życia ludzkiego.

- Głęboko wierzymy w to, że studenci swoim zapałem i chęcią zmiany świata na lepsze, pociągną za sobą ogromną grupę ludzi chętnych do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku - informują organizatorzy.

W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma białaczkę. Tę okrutną diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” zainicjowany został w listopadzie 2012 roku. 17 i 18 kwietnia 2013 roku odbędzie się Wielki Finał, podczas którego odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku na ponad 40 uczelniach w różnych miastach Polski.

- Jesteśmy przekonani, że praca i zaangażowanie młodych ludzi przełoży się na spektakularny sukces, a rezultaty będą widoczne przez długie lata w postaci uratowanych istnień ludzkich - zaznaczają organizatorzy.

W Olsztynie rejestracja potencjalnych dawców przeprowadzana będzie w dwóch miejscach:
1. UWM – Wydział Humanistyczny ul.Obitza 1
2. OSW – Olsztyńska Szkoła Wyższa ul.Bydgoska 33

Dawcą może zostać osoba:
- pomiędzy 18 a 55 rokiem życia,
- ogólnie zdrowa
- ważąca minimum 50kg
- przebywająca na stałe na terytorium Polski
- wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB