Nie będzie strajku studentów

2013-03-28 17:35:30 (ost. akt: 2013-03-28 17:35:15)
Nie będzie strajku studentów

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Nie będzie strajku studentów - przynajmniej na razie. Po dzisiejszym spotkaniu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Parlament Studentów RP ostudził swoje nastroje. Przedstawiciele społeczności studenckiej chcieli zaprotestować przeciwko nieuwzględnieniu większości ich postulatów w założeniach do ustawy o szkolnictwie wyższym.

Przewodniczący Parlamentu Studentów RP Piotr Muller powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że prawdopodobnie zabrakło właściwej komunikacji między jego organizacją a ministerstwem.

Parlament Studentów postuluje m.in. doprecyzowanie zasad przyznawania stypendiów, jasnego ustalenia grupy osób, które mogłyby być zwolnione z opłat za drugi kierunek studiów. Proponuje też ozusować umowy-zlecenia między studiami pierwszego i drugiego stopnia.

Ze studentami spotkała się wiceminister nauki, profesor Daria Nałęcz. Powiedziała IAR, że wiele studenckich postulatów brzmi interesująco. Zaznaczyła jednak, że niepotrzebnie Parlament tak się poddenerwował. Dopiero przedstawiane są założenia do ustawy, więc będzie jeszcze wiele okazji do debaty.
Studenci poczuli się omijani w debacie po tym, jak na doroczną konferencję Parlamentu w Kościelisku nie przyjechała pani minister Kudrycka, ani żaden z jej zastępców. Wysłano natomiast wicedyrektora jednego z departamentów.

Parlament Studentów stworzył na facebooku wydarzenie, w którym zachęca do sprzeciwu wobec działań Ministerstwa. Popiera je ponad 3600 osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/pbp

Tagi: studenci

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A co ja mam #1038756 | 83.20.*.* 29 mar 2013 15:05

  z tego że studiujecie ?? Bo ja nie wiem .A płacić muszę.Nikt póki co np: nie wymyślił jakiegoś sposobu na tańszy przesył energii elektrycznej. A to mnie i moim rodakom również płacącym bardzo by pomogło . Odczułbym ,że moje pieniądze nie idą w błoto. A tak wypuszczają tysiące studentów co roku, i gówno z tego. Przed II wojną światową mieliśmy, II miejsce na świecie pod względem zgłaszanych patentów. I -III Rzesza. Wniosek jest taki ,że jednak chyba wszystko zależy od gliny z jakiej powstaje polska elita naukowa niż od dotacji.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. student #1038572 | 195.47.*.* 29 mar 2013 12:52

  Tak jak za zaborcy we Wrześni strajkowali uczniowie, teraz przyszło nam studentom walczyć o nasze prawa z Platforma Obywatelską. Obecny rząd z Tuskiem na czele stosuje pruskie metody zamordyzmu i wobec studenckiej braci wprowadzając odpłatne studia na II kierunku. Dziekujemy Ci Platformo Obywatelska. Będziemy o tym pamietac przy urnach......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. colonel #1038203 | 46.186.*.* 28 mar 2013 23:04

  szczególnie jak się strajkuje

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ha ha ha ha ! #1038098 | 83.11.*.* 28 mar 2013 20:43

  Ciekawe jakby miał wyglądać taki strajk studentów ? ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)